Избягал от ЦСКА с исторически гол в Русия, Пеев псува феновете (видео)

Бившият халф на ЦСКА Марсиньо записа името си в историята на новака в Премиер лигата Уфа. Той отбеляза първия гол в историята на клуба в елитната дивизия, а попадението му се оказа с цената на три точки. Уфа надви с 1:0 като гост Амкар, а срещата ще се запомни и с грозните думи отправени от звездата на домакините Георги Пеев към част от феновете, които го обиждаха.

Голът на напусналия България през лятото Марсиньо падна от дузпа в началото на второто полувреме. Като цяло Амкар владееше инициативата и атакуваше повече, но по-чистите положения създадоха гостите.

Преди мача Пеев беше награден като най-добър футболист на Амкар за миналия сезон. Други двама от българите в състава - Петър Занев и Благой Георгиев, също бяха титуляри, а на пейката остана Захари Сираков. Наставникът Славолюб Муслин реши да заложи на вратата на Роман Герус вместо на титуляра Сергей Нарубин, който получи четири гола от Терек преди седмица.

Старши треньорът на Уфа Игор Коливанов вече можеше да разчита на новото попълнение Харис Ханджич. Босненецът застана на върха на атаката, а по крилата действаха Марсиньо и Диого Карлош.

До почивката играта беше равностойна и с малко интересни ситуации пред двете врати. Най-деен за Уфа беше Марсиньо, който направи блестящ пробив по левия фланг в 22-ата минута и поднесе топката на Ханджич, но той пропусна. Малко след това грешка в защитата на Амкар позволи на бразилеца да стреля, но Роман Герус внимаваше.

Веднага след почивката зрителите на стадион "Звезда" видяха нак-красивия момент в мача. Фелисио Браун-Форбс центрира и Диого Карлош с ножичен удар уцели напречната греда. Гостите продължиха да нападат и в 52-ата минута Томас Фибел Фаулира в наказателното поле Марсиньо. Бившият халф на ЦСКА сам изпълни дузпата и хладнокръвно откри резултата.

Амкар взе инициативата и Пеев можеше да израни, но от добра позиция стреля във вратаря Сергей Веремко. В 71-ата минута българинът беше сменен от Игор Пикушак, а при излизането му от терена няколко фена на централната трибуна изразиха недоволството си спрямо него. Това разгневи халфа и той им отвърна с обидни думи, но бързо беше успокоен от Захари Сираков.

Последната възможност за Амкар да спечели поне точка пропиля Игор Киреев в 85-ата минута. Благо Георгиев центрира, а топката стигна до младия полузащитник, който от малък ъгъл стреля в гредата. В добавеното време пък двама играчи на Уфа излязоха срещу Герус, но Никита Безлихотнов се забави с паса и опасността отмина.

По този начин новакът в Премиер лигата записа първа победа, а Амкар вече има две загуби и е на дъното в класирането. Отборът на Муслин все още няма и отбелязан гол.