Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

ПСВ Айндховен видя сметката на Санкт Пьолтен

Отборът на ПСВ Айндховен елиминира тима на Санкт Пьолтен в третия предварителен кръг на Лига Европа. Австрийците, които по пътя си дотук отстраниха българския Ботев (Пловдив), бяха надиграни с 3:2 на свой терен в реванша и с общ резултат 2:4 отпадат от турнира за сметка на "филипсите".

ПСВ контролираше развитието на мача от самото начало и в 28-ата минута Локадиа откри резултата. Санкт Пьолтен обаче успя да изравни в 56-ата минута чрез Сеговия, но радостта на домакините бе кратка и в 68-ата минута Мемфис Депай отново върна преднината на холандския тим, а в 70-ата Люк де Йонг доведе нещата до 1:3.

Все пак в самия край на двубоя австрийците направиха поражението си по-почетно с гол на Кершбаумер за крайното 2:3.

Санкт Пьолтен - ПСВ Айндховен 2:3 (в първия мач 0:1)
0:1 Локадиа (28)
1:1 Сеговия (56)
1:2 Депай (68)
1:3 Де Йонг (70)
2:3 Кершбаумер (90)