Мъри Стоилов мачка в Лига Европа (видео)

Станимир Стоилов и неговия Астана записаха впечатляваща победа с 3:0 в гостуването си на шведския АИК в Стокхолм.  Двата тима не бяха излъчили победител в първия мач, който завърши 1:1, така че днешния успех класира казахстанския тим в плейофната фаза на турнира.

Другият българин в състава на Астана - Атанас Курдов, остана на резервната скамейка и се появи в игра малко преди края на двубоя в 85-ата минута.

Иначе Астана откри резултата в 36-ата минута чрез Кетевоама, а в 54-ата минута Шомко удвои. Третият гол пък бе дело на Джойчев в 71-ата минута, с което окончателно бе убита интригата в двубоя. Изнервени от развитието на мача домакините завършиха в намален състав, след като в 84-ата минута Борхес си изкара втори жълт и червен картон.

АИК - Астана 0:3 (в първия мач 1:1)
0:1 Кетевоама (36)
0:2 Шомко (54)
0:3 Джойчев (71)