Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Без Манолев Динамо продължава напред в Лига Европа (видео)

Отборът на Динамо (Москва) се класира за плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Тази вечер руският тим надигра с 2:1 Апоел Ирони Кирят Шмона при гостуването си в Израел. Първата среща бе завършила при равенство 1:1 и този успех се оказа достатъчен на московчани. Българският защитник на гостите Станислав Манолев не игра в мача.

Срещата започна лошо за Динамо, като още в 11-ата минута Апоел откри резултата чрез Кехат.

Гостите обаче бързо успяха да се съвземат и в 23-ата Динамо си спечели дузпа в своя полза, а Кевин Курани изравни резултата от бялата точка. В 31-ата минута Алексей Йонов пък заби втори гол за своя тим и доведе нещата до 1:2.

До края домакините трябваше да вкарат поне два гола, за да се класират напред, но не успяха да се разпишат дори веднъж и трябваше да се примирят със загубата и отпадането си от турнира.

Апоел Ирони Кирят Шмона - Динамо (Москва) 1:2 (в първия мач 1:1)
1:0 Кехат (11)
1:1 Курани (23)
1:2 Йонов (31) д.