Хартинг, Ръдърфорд и Щорл ще покажат класа в Берлин

Трикратният световен шампион в мятането на диск Роберт Хартинг, олимпийският първенец в скока на дължина Грег Ръдърфорд и носителят на две световни титли в тласкането на гюле Давид Щорл ще бъдат сред звездите на силния атлетически турнир ISTAF в Берлин на 31 август. Надпреварата е от сериите на ИААФ World Challenge.

Хартинг, който следващата седмица в Цюрих ще защитава европейската си титла, печели турнира ISTAF през последните четири години. Той победи в осем от деветте си състезания това лято, като 29-годишният атлет се надява да запише пореден триумф пред родна публика.

Ръдърфорд пък спечели титлата на Игрите на Британската общност в Глазгоу през миналата седмица и също ще гони европейско злато на шампионата в Цюрих. Британецът до момента не е участвал на турнира в Берлин, но вече е скачал на Олимпийския стадион в града. На Световното първенство в Берлин през 2009 г. той постави първия от трите си национални рекорда, след като скочи 8.30 м в квалификациите. Интересното е, че на ISTAF Ръдърфорд ще скача редом с параолимпийския шампион от Лондон 2012 Маркус Рем, който наскоро спечели титлата на Германия с 8.24 м, но не беше включен в националния отбор за първенството в Цюрих, тъй като се смята, че протезата на десния му крак му дава предимство пред останалите атлети.

Щорл също постави личен рекорд през 2014 г. Той подобри на три пъти личния си рекорд на открито, като при последната поправка записа изключителните 21.97 м. Щорл също ще атакува победата пред родна публика. Той спечели миналогодишното издание на турнира.

Снимка: Getty Images/Guliver