ФК Копенхаген прескочи Днипро (видео)

Два датски отбора стигнаха до плейофите в Шампионската лига. След като Олборг елиминира Динамо (Загреб) след успех с 2:0 в Хърватия, същия резултат постигна и ФК Копенхаген, но в домакинството си на Днипро. Първият мач в Украйна завърши с мулево равенство, а на свой терен датчаните спечелиха с попадения на Андреас Корнелиус и Башким Кадри.

Корнелиус откри резултата в 36-ата минута след флангово центриране и лоша намеса на защитата на Днипро, която позволи на нападателя в бяло да стреля необезпокояван. В 52-ата минута Кадри финтира бранител на гостите и с хубав диагонален удар прати топката в мрежата за 2:0.

ФК КОПЕНХАГЕН - ДНИПРО 2:0
1:0 Корнелиус (36)
2:0 Кадри (52)

* ФК Копенхаген се класира с общ резултат от двата мача 2:0