Казахстанци измъчиха Стяуа (видео)

Румънският гранд Стяуа се класира за плейофите в Шампионската лига след трудна победа с 2:1 срещу казахстанския Актобе. Първата среща беше завършила 2:2 и домакините от Букурещ очакваха спокойно реванша, но той се оказа много по-сложен от очакваното. Стяуа поведе още в 3-ата минута, когато точен беше Александръ Чипчу. Румънците продължиха да атакуват и вторият гол беше въпрос на време. Малко преди почивката Николае Станчу покачи на 2:0 след асистенция на Чипчу.

В 57-ата минута Юрий Логвиненко от Актобе получи червен картон и домакините си помислиха, че всичко е свършило. Те намалиха темпото и в 85-ата минута Кападзе върна един гол. До края на терена имаше много нерви, но Стяуа удържа изгодния резултат и продължи напред.

СТЯУА - АКТОБЕ 2:1 (2:0)