Малмьо изхвърли Спарта след драма в Швеция (видео)

Шведският първенец Мальмо елиминира Спарта (Прага) и се класира за плейофите в Шампионската лига. След загубата с 2:4 в Прага, шведите спечелиха с 2:0 у дома и благодарение на повечето отбелязани голове на чужд терен намериха място в следващия кръг. В герой за домакините се превърна нападателят Маркус Розенберг. Бившият футболист на Аякс, Вердер (Бремен) и Уест Бромич Албиън вкара и двата гола, съответно в 35-ата и 55-ата минути.

Чехите излязоха със самочувствие и владееха инициативата в наччалните минути, но постепенно домакините се настаниха в противниковата половина и центриранията им започнаха да затрудняват защитата пред вратаря Бичик. В 35-ата минута Киесе Телин намери Розенберг и той откри резултата. Малко след почивката отново таранът на Малмьо беше точен за 2:0.

До края Спарта натисна, но Марек Матейовски и Роман Беднар пропуснаха изгодни положения, а в края на мача Лукаш Ваха беше изгонен за два жълти картона.

МАЛМЬО - СПАРТА (ПРАГА) 2:0
1:0 М. Розенберг (35)
2:0 М. Розенберг (55)

* Малмьо се класира с общ резултат 4:4 и повече голове на чужд терен