Петев не успя да хвърли бомбата и да отстрани Зенит (видео)

Отборът на Ивайло Петев АЕЛ (Лимасол) не успя да хвърли голяма бомба в тазгодишното издание на Шампионската лига до момента. Кипърците имаха преднина от 1:0 след първия мач от третия предварителен кръг на надпреварата срещу руския гранд Зенит (Санкт Петербург), но на реванша загубиха с 0:3 и така отпадат от турнира.

Играчите на Петев бяха близо до докарване на сблъсъка до продължения, след като до 88-ата минута губеха само с 0:1, но две минути преди края допуснаха решителен гол. В самия край пък руснаците стигнаха и до трети гол във вратата на игралия отлично вратар Карим Фегруш.

След равностойно начало в средата на първата част бразилецът Даниелзиньо направи много глупава постъпка, след като си изкара два жълти картона, вторият от които за това, че попречи на изпълнението на един пряк-свободен удар в близост до централната зона на терена, и остави тима си с човек по-малко. Въпреки намаления си състав АЕЛ удържа без гол до почивката.

През втората част Зенит наложи още по-силен натиск, който даде резултат в 55-ата минута. Тогава Саломон Рондон получи отличен пас в наказателното поле и с глава прати топката в обратния на вратаря ъгъл. След попадението Зенит отново тръгна в атака, докато АЕЛ трудно минаваше центъра.

Вратарят на кипърците направи още няколко ключови спасявания преди в 88-ата минута Рондон отново да стреля с глава към него, Фегруш пак отрази удара, но топката отиде право в краката на Дани Алвеш, който я добута във вратата. В самия край на мача Александър Кержаков бе бутнат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която потърпевшият реализира.

Така с общ резултат 3:1 Зенит продължава напред към последното стъпало преди груповата фаза на надпреварата, докато тимът на Петев ще се пробва в плейофите на Лига Европа.

ЗЕНИТ - АЕЛ (ЛИМАСОЛ) 3:0 (в първия мач 0:1)
1:0 Рондон (55)