Имобиле продължава да "разстрелва" и кара всички да забравят Лева (видео)

Взетият за заместник на Роберт Левандовски в Борусия (Дортмунд) Чиро Имобиле продължава да ниже голове в предсезонните контроли. Италианецът не пропусна да се разпише и в днешната проверка срещу полския Шльонск, която германците спечелиха с 3:0 като гости във Вроцлав.

Имобиле започна като титуляр на върха на атаката и вкара за 2:0 в 20-ата минута. Преди него Хенрих Мхитарян беше открил след 9 минути игра. Другият нов централен нападател - Адриан Рамос, оформи крайното 3:0 в 82-ата минута. Отделно Пиер-Емерик Обамеянг и Жи Дон-Вон пропуснаха поне пет чисти положения.

Клоп използва над 20 футболисти в срещата, като много от тях бяха от резервите. Българинът Едисон Йорданов обаче не попадна в групата, тъй като във вторник игра за втората формация на Борусия в Трета лига.

Полските фенове във Вроцлав бурно аплодираха сънародниците си в редиците на клуба от Дортмунд Якуб Блашчиковски и Лукаш Пишчек. За Куба това бяха първи минути след дълго възстановяване от контузия.

ШЛЬОНСК - БОРУСИЯ (Д) 0:3
0:1 Мхитарян (9)
0:2 Имобиле (20)
0:3 Рамос (82)

Титулярите на Борусия (Д): Ленгерак, Пишчек, Суботич, Сократис, Шмелцер, Кел, Кирх, Хофман, Мхитарян, Обамеянг, Имобиле