Марибор прекърши Макаби (Тел Авив)

Марибор се добра до плейофите в Шампионската лига след равенство 2:2 като гост на Макаби (Тел Авив). Този резултат беше напълно достатъчен на словенците, които преди седмица измъкнаха драматична победа с 1:0 у дома.

Днес Марибор поведе в 35-ата минута с попадение на Агим Ибраими, но малко преди края на първото полувреме ветеранът Тал Бен Хаим изравни и върна надеждите на Макаби. Израелците излязоха напред в резултата с попадение на Еден Бен Басат в 53-ата минута, но в ответната атака отново Ибраими беше точен с глава. В оставащите минути израелците бяха обезеверени и заслужено отпаднаха.

МАКАБИ (ТЕЛ АВИВ) - МАРИБОР 2:2 (1:1)
0:1 Ибраими (35)
1:1 Бен Хаим (42)
2:1 Бен Басат (53)
2:2 Ибраими (54)

* Марибор се класира с общ резултат от двата мача 3:2