БАТЕ триумфира в сблъсъка на българските кошмари (видео)

БАТЕ Борисов победи Дебрецен с 3:1 и се класира за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Беларусите направиха пълен обрат у дома и след загуба с 0:1 в Унгария отстраниха съперника си. Победният гол падна в четвъртата минута на добавеното време и беше дело на Артьом Кривец.

В последните години и двата тима елиминираха в евротурнирите по веднъж Левски и Литекс. И ако успехите на Дебрецен в евротурнирите бяха по-скоро епизодични, то БАТЕ се превърна в постоянен участник в групите или на Шампионската лига, или на Лига Европа.

Гостите започнаха със самочувствие и контролираха играта в началните минути. Точно на другия полюс беше поведедението на футблистите на БАТЕ, които грешаха елементарни пасове и трудно организираха смислени атаки. Логичното се случи в 20-ата минута, когато Черник извърши нарушение в накаазателното поле и Ибрахима Сидибе превърна отсъдената дузпа в гол.

БАТЕ вече се нуждаеше от цели три попадения, за да продължи напред, и се втурна да обръща резултата. Малко преди почивката Селим Буадла от Дебрецен получи втори жълт картон и беше изгонен, а веднага след това Александър
Володко изравни след асистенция на Филип Младенович.

През второто полувреме на терена имаше само един отбор - този на домакините. Сихневич и Кривец пропуснаха добри положения, но в 66-ата минута Витали Родионов успя да простреля Новакович за 2:1. Беларусите продължиха да нападат, но въпреки няколкото разбърквания пред вратата на гостите. Така се стигна до последната минута от добавеното време, когато Младенович намери Кривец и той вкара решителния гол за БАТЕ.

БАТЕ БОРИСОВ - ДЕБРЕЦЕН 3:1 (1:1)
0:1 Сидибе (20) д.
1:1 Володко (39)
2:1 Родионов (66)
3:1 Кривец (90+4)

* БАТЕ се класира с общ резултат от двата мача 3:2