Лариса Франса и Талита с историческа титла в Клагенфурт

В изцяло бразилския финал на турнира по плажен волейбол от Големия шлем в Клагенфурт, Австрия ($ 800 000) с титлата се поздрави тандемът Лариса Франса и Талита да Роча. Това стана след победа над сънародничките си Мариа Антонели и Жулиана Фелисберта да Силва с 2:0 (22:20, 21:19) за 38 минути игра.

Любопитна подробност е, че Лариса и Талита играят едва за 3-ти турнир заедно. Лариса Франса за първи път играе на финал в турнир от Световните серии по плажен волейбол, в който не е съотборничка със Жулиана Фелисберта да Силва.

Жулиана и Лариса са печелили заедно Световните серии рекордните 7 пъти, а освен това са и бронзови медалистки от Лондон 2012.

На почетната стълбичка след края на състезанието присъстваха само бразилски двойки, след като Агата Беднарчук и Барбара Сеишас спечелиха бронзовите медали благодарение на успеха си над италианките Марта Менегети и Виктория Орси Тотс 2:0 (21:18, 21:18).

В полуфиналите Лариса и Талита елиминираха сънародничките си Беднарчук и Сеишас след 2:0 (21:19, 21:18), а Жулиана и Антонели се справиха с италианския тандем след разгромно 2:0 (21:8, 21:18).