България обърна Хърватия с 3:1 и записа 6-а поредна победа за Гран при (ГАЛЕРИЯ)

Националният отбор на България за жени записа 6-а поредна победа в трета дивизия на Световното Гран при! Така преди финалите в Самоков (на 16 и 17 август) момичетата на Владимир Кузюткин все още не познават загубата (първите 3 мача бяха изиграни от втория състав). В двубой за престиж България надделя над домакина Хърватия в Пореч с 3:1 (25:27, 26:24, 25:18, 25:19) и това бе последната среща от Група S в Пореч.
България обърна Хърватия с 3:1 и записа 6-а поредна победа за Гран при
Още преди началото на мача обаче и двата отбора вече си бяха осигурили класирането за финалите на групата в Самоков.

Мачът започна равностойно, като Кузюткин отново правеше доста промени в движение. Първоначално пусна Лора Китипова и Емилия Николова като смени, а след това върна Диана Ненова и пусна Кремена Каменова. Резултатът вървеше точка за точка, като домакините показаха повече характер и поведоха с 1:0 след 27:25.

Във втората част хърватските състезателки натрупаха преднина от няколко точки в самото начало. И когато по всичко изглеждаше, че Хърватия ще поведе с 2:0 (след като имаха аванс от 5-6 точки), българските момичета не само, че успяха да стопят пасива, а и да достигнат до 26:24 и да изравнят геймовете.

В третата част българският отбор вдигна значително оборотите и намали грешките, в резултат на което поведе с 2:1 след 25:18.
В четвъртия гейм България набързо поведе с 8:2 и лесно стигна до победа №6.
Най-резултатна за България стана Добриана Рабаджиева с 21 точки (1 ас, 1 блок, а Елица Василева добави 19 точки (1 ас, 2 блока).

Саманта Фабрис реализира 16 точки (3 аса, 1 блок) за Хърватия.
В другия мач от групата Кения се затрудни максимално с тима на Австралия и победи с 3:2 (25:17, 18:25, 25:21, 22:25, 15:11).

ХЪРВАТИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:3 (27:25, 24:26, 18:25, 19:25)
ХЪРВАТИЯ: Сена Ушич 11, Ана Гръбач 2, Бернарда Чутук 4, Мия Йерков 15, Ивана Милош 9, Саманта Фабрис 18 - Мария Ушич-либеро (Николина Йелич 1, Карла Кларич 2, Бернарда Бърчич, Йелена Алайбег, Мая пояк 5, Николина Божичевич-либеро)
Старши-треньор: Анджело Вирчези
БЪЛГАРИЯ: Диана Ненова, Добриана Рабаджиева 21, Цветелина Заркова 6, Ева Янева 8, Христина Русева 4, Елица Василева 18 - Ивелина Монова-либеро (Лора Китипова 4, Кремена Каменова, Нася Димитрова 6, Емилия Николова 7)
Старши-треньор: Владимир Кузюткин.

СНИМКИ: FIVB.CH

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ХЪРВАТИЯ 3:1 - ТУК!!!