СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Малага спечели "Шалке 04 Къп" след втора английска "жертва"

Отборът на Малага спечели с 2:0 срещу Уест Хам във втория си мач от турнира "Шалке 04 Къп", който се игра на "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен. Това е втора победа за андалуския тим след вчерашния успех с 3:1 над Нюкасъл. С две победи момчетата на Хави Грасия предсрочно спечелиха приятелската надпревара.

Попаденията за състава от Коста дел Сол отново паднаха преди почивката. В 22-ата минута Есекиел Рескалдини се възползва от неразбирателство в отбрана и с удар от 15 метра порази десния ъгъл на вратаря. В 24-ата минута Луис Алберто овладя около дузпата и със завъртане прати топката в десния горен ъгъл на вратаря.

В 30-ата Луис Алберто не успя да вкара дузпа, след като сам беше повален в наказателното поле. До края на полувремето испанците изпуснаха още. И през втората част "бяло-сините" бяха по-добрите на терена, но до нов гол не се стигна.

Снимка: Malaga CF