Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Фалкао се завърна с гол и наказа Арсенал, Бербатов гледа от скамейката (видео)

Завърналият се след половингодишно отсъствие заради контузия Радамел Фалкао донесе победата на Монако над Арсенал в домакинския турнир на лондончани "Емиратс Къп". Колумбиецът вкара единственото попадение в 37-ата минута, с което лиши "артилеристите" от трофея, който тази година отива във Валенсия.

Българският нападател на монегаските Димитър Бербатов, който вчера започна като титуляр срещу испанския тим (2:2), бе оставен на резервната скамейка и така и не получи шанс за изява срещу Арсенал. Вместо него на върха на атаката беше именно Радамел Фалкао.

Алексис Санчес стартира за Арсенал, а други две нови попълнения - Матийо Дебюши и Калъм Чембърс, също започнаха в титулярния състав на Арсен Венгер.

Двата тима изиграха не особено интересно първо полувреме, в което все пак по-активният тим бе този на Монако. Чистите голови положения обаче отсъстваха до 37-ата минута, когато Моутиньо центрира от пряк свободен удар, а в опита си да се изтегли за изкуствена засада отбраната на Арсенал остави Фалкао сам в малкото наказателното поле. Колумбиецът засече с глава и прати топката неспасяемо във вратата на Шчесни. Първи гол за нападателя от 22 януари насам.

Арсенал започна по-силно втората част. Първо Субашич спаси силен изстрел на Уилшир, а няколко минути след това и Алексис пропусна много добра възможност да намали.

В 81-ата минута главният рефер Мартин Аткинсън направи груба грешка, с която ощети домакините. Субашич препъна Акпом в наказателното поле, но съдията маркира нарушението по-назад и даде пряк свободен удар, въпреки че показа жълт картон на вратаря за нарушението.

Загубата на Арсенал означава, че отборът на Валенсия печели тазгодишното издание на "Емиратс Къп".

Арсенал - Монако 0:1

0:1 Фалкао (37')

Арсенал: Шчесни, Дебюши, Косиелни, Чембърс, Монреал, Уилшир, Артета, Алексис Санчес, Рамзи, Касорла, Жиру

Монако: Субашич, Карвальо, Раджи, Дирар, Ешиежиле, Бакайоко, Кондогбия, Караско, Моутиньо, Окампос, Фалкао