Валенсия обърна Бенфика в Лондон (видео+галерия)

Отборът на Валенсия надви с 3:1 Бенфика във втория си мач от четиристранния приятелски турнир "Емиратс Къп" в Лондон. Дерлей откри във втората минута, а след почивката попадения на Хосе Гая (49), Пако Алкасер (54) и Хосе Андрес Гуардадо (60) осъществиха обрата.

Португалският шампион, който играеше предимно с резервни футболисти, успя да реализира при първата си добра атака. Във втората минута Дерлей се възползва от грешка в защитата на "прилепите" и отбеляза с нисък удар от 12 метра. Последва по-силна игра на "бяло-черните", облечени в резервните си оранжеви екипи.

Валенсия обърна Бенфика - 3:1 В деветата минута Пабло Пиати отправи хубав диагонален удар, но топката се отби от гредата. В 26-ата Пиати стреля отсечено след заучено положение от фаул - в ръцете на вратаря Артур. В 32-ата Пако Алкасер изправи вратаря с глава, но не беше точен. Седем по-късно Франко Хара нанесе страховит шут от 23 метра, като топката се удари в напречната греда.

С началото на втората част тимът на Нуно Сантос осъществи пълен обрат, благодарение на силна преса и колебливата игра в защита на "орлите". В 49-ата минута Хосе Андрес Гуардадо подаде наляво към непокрития Хосе Гая, който стреля изненадващо от фланга и прокара топката между краката на вратаря.

Валенсия обърна Бенфика - 3:1 Пет минути по-късно Пабло Пиати добави в мрежата след нов пробив отляво, насочването на Пако беше предугадено от стража, но при добавката нямаше пощада - 2:1. В 60-ата Гуардадо беше оставен да пробие през центъра и шутира от дъгата. Стражът докосна топката, но тя мина над него - 3:1. До края на срещата лисабонският тим беше по-активен, но не стигна до гол.

Така Валенсия събра девет точки и се надява на загуба на Арсенал, за да спечели турнира.