Ливърпул удари безидеен Милан, "мърсисайдци" пропускат и дузпа

Ливърпул победи с 2:0 Милан в двубой без значение на турнира "Интернешънъл чемпиънс къп" в САЩ.

Головете за "мърсисайдци" отбелязаха Джо Алън (17) и Сусо (89). В 26-ата минута Рики Ламбърт пропусна дузпа за "мърсисайдци", но това не повлия на играта на Ливърпул, който се класира на финала в Маями в понеделник с три победи. По пътя си към сблъсъка с домашния съперник Манчестър Юнайтед Ливърпул победи съо Олимпиакос и Манчестър Сити.

Милан изигра слаб мач, а дори и включването на Марио Балотели през второто полувреме не промени физиономията на отбора на Филипо Индзаги.

Първият гол беше особено показателен за безпомощността на Милан. Микаел Есиен загуби топката пред наказателното поле срещу 168-сантиметровият Алън, който се озова очи в очи с Абиати. Уелсецът стреля, топката срещна гредата. При добавката обаче Алън не сгреши и вкара пред безучастните погледи на двама бранители в "червено-черни" екипи.

Минута преди края се получи същата ситуация. Коутиньо намери Сусо пред наказателното поле, което беше наситено с играчи на Милан. Въпреки това никой не успя да блокира удара му, който оформи крайното 2:0 в този мач.

Милан - Ливърпул 0:2

0:1 - Алън (17)
0:2 - Сусо (89)

Стартови състави:

Милан: Абиати, Абате, Бонера, Рами, Де Шилио, Есиен, Мунтари, Сапонара, Нианг, Пацини, Ел Шаарауи.

Ливърпул: Миньоле, Кели, Туре, Коатес, Робинсън, Лукас, Хендерсън, Алън, Ламбърт, Айб, Стърлинг.