Манчестър Юнайтед съсече еврошампиона Реал въпреки Роналдо (видео + галерия)

Манчестър Юнайтед съсече еврошампиона Реал (Мадрид) с 3:1 пред рекордните за футболен мач в САЩ 109 318 зрители на стадион "Биг Хаус" в Ан Арбър, Мичиган и ще играе на финала на турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп" в понеделник в Маями.

Там негов съперник ще бъде добре познатият Ливърпул, който спечели надпреварата в другата група благодарение на издънката на Манчестър Сити срещу Олимпиакос. "Гражданите" и тимът от южната ни съседка завършиха 2:2 в редовното време, но при дузпите по-точни бяха елините.

Два гола за "червените дяволи" отбеляза Ашли Йънг (20, 37), а Чичарито добави един десет минути преди края. За Реал отбеляза Гарет Бейл от дузпа в 25-ата.
Манчестър Юнайтед - Реал Мадрид 3:1
Двубоят започна много обещаващо, като в началните минути Манчестър Юнайтед упражни огромен натиск върху европейския кклубен шампион. В 5-ата минута Мата центрира след самостоятелна акция, но Уелбек и Рууни не успяха да достигнат до топката. "Червените дяволи" продължиха да владеят топката и да организират спокойно атаките си. В 8-ата минута Уелбек нахлу опасно в наказателното поле след грешка на бранител на Реал, който подари топката на Мата и испанския национал изведе съотборника си на удобна позиция. В 13-ата минута извелият Юнайтед с капитанската лента Дарън Флечър успя да отправи изстрел към вратата на Касийяс, но не му достигна точност.
Превъдходството на Юнайтед се материализира в 20-ата минута, когато Ашли Йънг завърши страхотна атака. Флечър подаде на Рууни, който с пета му върна топката, последва подаване към Уелбек, който пропусна топката към Йънг и той не сгреши.
Радостта на Манчестър трая само пет минути. Уелската звезда на "белия балет" Гарет Бейл беше фаулиран от младия Майкъл Кийн. Бейл сам се нагърби с изпълнението и преодоля Де Хеа за 1:1. След гола футболистите в бяло заиграха по-активно и вече не оставяха инициативата в ръцете на Юнайтед за дълги периоди от време. В 35-ата минута Бейл стреля опасно, но Де Хеа улови.
В 37-ата минута Ашли Йънг отбеляза куриозен гол, който беше замислен като центриране към Рууни в наказателното поле. Нападателят така и не успя да играе с топката, но направи достатъчно, за да обърка Касийяс, който чакаше  и тя влезе директно в мрежата.

На полувремето Луис ван Гаал извърши три смени в състава на Юнайтед. Играта напуснаха Йънг, Евънс и Ерера. Местата им заеха Шоу, Блекет и Клевърли.
Втората част започна с яростен натиск на Реал. Иско получи възможност да стреля в 47-ата минута, но Де Хеа отрази удара. В 54-ата минута удар от фаул на Гарет Бейл удари гредата, след като тупна коварно, но Де Хеа вече беше покрил ъгъла и едва ли щеше да допусне гол.
Малко по-късно Юнайтед извърши и поредната си тройна смяна. Валенсия, Рууни и Мата отстъпих аместата си на Лингард, Чичарито и Кагава.

В 71-ата минута Касийяс показа класата си, като отрази силен удар на Заха.
Карло Анчелоти също прибегна до смени. В 73-ата минута на терена се появи носителят на "Златната топка" Кристиано Роналдо.  Появата на португалеца не се отрази на играта на Реал. Вместо това Юнайтед стигна до трети гол, който предреши мача. Кагава центирира в наказателното поле, където Чичарито отблизо с глава преодоля Касийяс.

Във финалните минути Роналдо напредна опасно в наказателното поле, но стигна само до ъглов удар. Така резултатът се запази и в крайна сметка Манчестър Юнайтед ще играе на финала на супертурнира, който ще се проведе в Маями.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, М. Кийн, Джоунс, Евънс, Валенсия, Ерера, Флечър, Йънг, Мата, Рууни, Уелбек.

Реал (Мадрид): Касийяс, Арбелоа, Пепе, Серхио Рамос, Начо, Модрич, Алонсо, Ияраменди, Карвахал, Бейл, Иско.