Интер взе скалпа на Рома (видео)

Отборът на Интер победи Рома с 2:0 в италианското дерби на турнира за "Интернешънъл Чемпиънс Къп", който се изигра във Филаделфия. Това беше втора престижна победа за "нерадзурите" след успеха над Реал (Мадрид) след дузпи.

Първияг гол за Интер падна в добавеното време на първата част. Флоренци извърши нарушение срещу Додо. Реферът Джоф Гембъл отсъди фаул. Новото попълнение Неманя Видич с глава засече центрираната топка и порази вратата, пазена от Скорупски.

Второто полувреме започна с отлична възможност за Рома да изравни, но ударът на Дестро с глава след центриране на Флоренци мина встрани от вратата.

Последваха нови силни минути за Рома, но Интер умело се отбраняваше и не допусна гол. И двамата треньори пристъпиха към извършването на смени. Това разстрои играта на Рома и в 69-ата минута Скорупски отново вади топката от мрежата си. Автор на попадението стана Нагатомо, който се възползва от грешка в отбраната на Рома, която го беше оставила непокрит в наказателното поле.

Голът и топлото време съвсем свали гарда на Рома и докрая "нерадзурите" можеха да се разпишат за трети път, но късметът изневери на Фреди Гуарин.

Интер - Рома 2:0

1:0 - Видич (46)
2:0 - Нагатомо (69)

Стартови състави:

Интер: Ханданович, Андреоли, Видич, Жуан Жезус, Нагатомо, Джонатан, М'Вила, Кузманович, Додо, Бота, Икарди,

Рома: Скорупски,  Кастан, Емануелсон, Астори, Итурбе, Наинголан, Флоренци, Ляич, Пянич, Де Роси, Дестро.