Барса не впечатли в Ница, Чави отърва каталунците от загуба (видео+галерия)

Отборът на Барселона направи 1:1 при гостуването си на Ница на стадион "Алианц Ривиер" в крайбрежния френски град. Дарио Цвитанич откри от дузпа в 21-ата минута, а Чави Ернандес изравни също от бялата точка в 67-ата. Тимът на Луис Енрике показа неубедителна игра във втората си проверка от началото на предсезонната подготовка. Най-лошата новина за феновете на "блаугранас" е контузията в коляното на Мартин Монтоя.

Жереми Матийо започна като титуляр в първия си неофициален мач за каталунския тим. В състава се завърнаха испанските национали. В атака Луис Енрике разчиташе предимно на Педро Родригес, Адама Траоре и Сержи Роберто.

Барса не впечатли в Ница - 1:1 "Синьо-червените", играещи днес с новия си коралов екип, започнаха с повече владение на топката, но без острота в атака. В седмата минута дойде първото интересно положение в срещата, като то беше пред вратата на Марк-Андре тер Стеген. Жереми Матийо извърши нарушение и Ерик Ботеак завъртя добре топката, но стражът на Барса успя да избие. Каталунският тим губеше често топката и не успяваше да спре в зародиш контрите на френския тим.

В 20-ата минута съдията назначи дузпа за домакините. Жерард Пике действа непозволено при борба за топката и реферът посочи бялата точка. Дарио Цвитанич отбеляза, въпреки че Тер Стеген позна ъгъла на удара. Момчетата на Луис Енрике продължиха да играят прекалено бавно в нападение и да не създават положения. В 29-ата играещият като централен нападател днес Педро Родригес не можа да овладее пред дъгата след пас отляво.

Барса не впечатли в Ница - 1:1 В 31-ата капитанът Андрес Иниеста стреля от фаул, топката се отклони от Сержи Роберто, но се озова в ръцете на вратаря. В 38-ата Мартин Монтоя се контузи и беше заменен от Патрик. Притеснителното е, че става въпрос за травма в дясното коляно. В 41-ата Жорди Алба нанесе кинжален диагонален шут след заучено положение при фаул, но топката беше избита от Муе Асен.

Барселона започна второто полувреме с цели седем промени, сред които Чави Ернандес и дебютиращият Иван Ракитич. Каталунците излязоха амбицирани и пресираха дълбоко своя съперник. При подобна преса те отнеха топката в 50-ата минута, Чави изведе Мунир Ел Хадади, чийто удар мина над гредата. В следващата минута топката не беше върната добре към вратаря и отново Мунир беше близо до гола, но стражът беше съкратил ъгъла.

Барса не впечатли в Ница - 1:1 В 58-ата французите хванаха каталунците на контра, "лос кулес" не можаха да се комплектоват, Жереми Пие беше оставен сам на дъгата, но шутира покрай гредата. В 67-ата Барса получи дузпа след спъване на Мунир. Младият нападател беше повален след кратко разбъркване в наказателното поле. Спряганият за гонене Чави реализира дузпата - 1:1.

В 82-ата появилият се наскоро младок разтресе гредата, след като вратарят вече беше преодолян и гледаше примирено. В 94-ата минута централният бранител Марк Бартра нахлу необезпокоявано, озова се сам срещу вратаря, но стреля неточно покрай гредата при чиста възможност.

Барса не впечатли в Ница - 1:1 Първият официален мач на Барса е на 24 август срещу Елче.

НИЦА - БАРСЕЛОНА - 1:1
1:0 - Цвитанич (21 - дузпа)
1:1 - Чави (67 - дузпа)

Барселона: Марк-Андре тер Стеген; Мартин Монтоя (38 - Патрик), Жерард Пике (46 - Марк Бартра), Жереми Матийо (61 - Едгар Йе), Жорди Алба (61 - Грималдо); Серхио Бускетс (46 - Сампер), Рафиня Алкантара (46 - Мунир Ел Хадади (76 -Сандро)), Андрес Иниеста (46 - Иван Ракитич); Сержи Роберто (46 - Чави Ернандес), Адама Траоре (46 - Ален Халилович), Педро Родригес (46 - Жерард Деулофеу)