Малага повали Нюкасъл след страхотни голове в Гелзенкирхен (видео)

Испанския Малага спечели с 3:1 над Нюкасъл в първи мач от четиристранния турнир "Шалке 04 Къп" на "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен. Серхи Дардер (25) и два гола на 19-годишния Саму Кастийехо (32 и 43) донесоха солидна преднина на андалуския тим. В 60-ата Габриел Обертан се разписа за британците.

Превъзходството на тима от Коста дел Сол през първата част беше осезаемо. Дуда имаше две добри положения пред себе си, като в деветата минута стреля покрай близката греда, а десет по-късно не се възползва при разбъркване. В 25-ата Дардер отбеляза хубав гол с бомбен шут от 25 метра, при който топката се отклони от гредата и попадна в мрежата. В 32-ата Кастийехо направи 2:0 с чудесен изстрел от въздуха, след който топката топна на земята и влетя в мрежата. В 43-ата тийнейджърът реализира приказен гол с шут по диагонала.

След почивката "джордитата" излязоха по-смело в предни позиции. В 60-ата минута Обертан намали аванса на "бланкиблаус" след нисък диагонален изстрел. До края на двубоя нов гол не падна.

В другата среща от турнира Шалке 04 излиза срещу Уест Хам.

Снимка: Malaga CF