С българина в състава Борусия (Д) II стигна само до "хикс"

Младежкият национал на България Едисон Йорданов игра почти цял мач за втория тим на Борусия (Дортмунд) при домакинското равенство 2:2 с Холщайн (Киел) в среща от втория кръг на германската Трета лига. 21-годишният играч започна като титуляр и беше сменен в продължението на редовното време. За халфа това е второ поредно участие, след като той беше на терена от първата минута и в мача от първия кръг срещу Ройт-Вайс (Ерфурт) (2:1) преди седмица, когато той вкара един от головете.

Днес резервите на "жълто-черните" профукаха преднина от 2:0, до която стигнаха още в първите девет минути след голове на Давид Золга от дузпа и Огужан Кефкир. В 22-ата минута Патрик Брайткройц намали аванса на домакините, а в началото на втората част - в 51-ата минута, Марк Хайдер изравни.

До миналата седмица Едисон караше подготовка с първия отбор под ръководството на Юрген Клоп, но се върна във втората формация, за да може да играе редовно.