"Емиратс" освирка Бербо, Монако и Валенсия с атрактивно реми (видео+галерия)

Отборите на Валенсия и Монако направиха 2:2 на старта на четиристранния приятелски турнир "Емиратс Къп" в Лондон. Българският нападател Димитър Бербатов игра като титуляр до 72-ата минута, когато беше заменен от завръщащия се след половингодишно отсъствие Радамел Фалкао. Бербо игра в традиционната си роля на плеймейкър, раздаде няколко добри извеждащи подавания, гардираше добре топката, но така и не стигна до удар. Неговото присъствие обаче ще се запомни най-вече с освиркванията от трибуните заради силните му сезони с Тотнъм и Фулъм. Два автогола (30 - Везо и 37 - Карвальо) направиха 1:1 до почивката. Попадения на Пако Алкасер (69) и Лукас Окампос (80) оформиха головото равенство.

Неуважителното отношение от трибуните към нашия футболист започна със самото начало на двубоя. "Прилепите" на новия треньор Нуно Санто стартираха по-активно. В 13-ата Родриго де Паул центрира отляво, Фегули засече с глава и вратарят Субашич едва успя да задържи топката пред голлинията.

Валенсия - Монако В 17-ата Бербо намери много точно Жермен в наказателното поле, но последният не успя да стреля. В 24-ата и 26-ата имаше по един удар към двете врати, но този на Кондогбия беше блокиран, а фалцовият изстрел на Фегули мина над гредата.

В 30-ата минута резултатът беше открит след корнер. Защитникът на "бяло-черните", облечени днес в оранжево - Везо, засече топката в собствената си мрежа. Седем минути по-късно Рикардо Карвальо "върна жеста" с автогол за 1:1. Португалецът отклони в мрежата остро центриране на Антонио Бараган. Минута по-рано Родриго де Паул също беше близо до гол във френската врата. В 45-ата Жоао Моутиньо нанесе нелош удар към близкия ъгъл, но Диего Алвеш улови.

Валенсия - МонакоВ 50-ата минута Родриго Морено се освободи от защитник и стреля остро, но в ръцете на вратаря. В 52-ата Бербатов пусна извеждащ пас към Жермен, но така и не беше нанесен добър удар. Четири минути по-късно Димитър беше намерен с пас над защитата, но топката избяга към аутлинията и атаката беше притъпена.

В 60-ата минута дойде първата порция смени, след които ритъмът поспадна. В 69-ата минута испанците се възползваха от съмнително положение за засада и резервата Пако Алкасер отблизо опъна мрежата след центриране отляво - 2:1 за "лос че". В 72-ата минута Бербатов беше сменен под бурните освирквания на "Емиратс", а в игра след повече от шестмесечно отсъствие се появи Фалкао.

Валенсия - Монако Последваха по-силни минути на тима от "Местайя" и няколко пропилени възможности. В 80-ата минута Лукас Окампос наказа пропуските с изравнителен гол. Аржентинецът реализира след хубав отсечен изстрел от 23 метра в десния ъгъл на Диего Алвеш. В последните минути до нов гол не се стигна.

Така и двата тима събират в актива си по три точки - една за равенството и по още една за всеки отбелязан гол. Турнирът завършва утре.

Валенсия - Монако - 2:2 Валенсия - Монако - 2:2
0:1 - Везо (30 - автогол)
1:1 - Карвальо (37 - автогол)
2:1 - Пако Алкасер (69)
2:2 - Окампос (80)

Валенсия: Диего Алвеш; Антонио Бараган, Рубен Везо, Николас Отаменди, Али Сисоко; Хави Фуего, Даниел Парехо (70 - Андрес Гуардадо), Андре Гомеш (70 - Карлес Хил), Софиан Фегули (45 - Пабло Пиати); Родриго де Паул (60 - Роберто Ибанес), Родриго Морено (60 - Пако Алкасер)
Монако: Даниел Субашич; Фабиньо (79 - Бакайоко), Аймен Абденур, Рикардо Карвальо (73 - Андреа Раджи), Лайвин Курзава (61 - Ува Ешиежиле); Жереми Тулалан (61 - Набил Дирар), Жоао Моутиньо, Жофри Кондогбия (46 - Яник Ферейра Караско), Валер Жермен, Антони Мартиал (61 - Лукас Окампос), Димитър Бербатов (72 - Радамел Фалкао)