Карабах шокира Залцбург

Шампионът на Азербайджан Карабах поднесе голяма изненада в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Азрите победиха с 2:1 първенеца на Австрия Залцбург в първия мач от сблъсъка.

Домакините откриха още във втората минута с попадение на Данило Диас. В 35-ата гостите останаха с човек по-малко, след като Кристиан Швеглер получи директен червен картон. Малко преди почивката обаче и Карабах остана с десет души, тъй като Адмир Тели бе предупреден официално за втори път.

В 77-ата минута Джонатан Сориано изравни за австрийците, но четири минути преди края Рейналдо отново даде преднина на домакините. В самия край на мача авторът на втория гол също бе изгонен. Въпреки че довършиха мача с девет души Карабах успя да удържи преднината си и да грабне победата.

Интересен факт е, че Залцбург има традиция да прави издънки в предварителните кръгове на Шампионската лига. Преди два сезона тимът бе отстранен от люксембургския Дюделанж след загуба с 1:0 като като гост и победа с 4:3 в реванша.

КАРАБАХ - ЗАЛЦБУРГ 2:1