"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Опълченски Партизан оцеля на "Лудогорец арена", сърбите въртят номера 45 минути (видео+галерия)

Отборите на Лудогорец и Партизан не успяха да излъчат победител в първи мач от третия предварителен кръг от Шампионска лига. Срещата, която се състоя на стадион "Лудогорец арена", завърши при нулево равенство.

Първото полувреме бе равностойно. Двата отбора можеха да съжаляват, че не успяха да отбележат гол, тъй като създадоха по няколко чисти положения. През втората част събитията на терена претърпяха обрат. Лудогорец атакуваше, а сръбският гранд предимно се бранеше. Партизан се прибра далеч в собствената си половина и разчиташе на редки контраатаки.

"Гробарите" не подбираха средства и използваха всякакви прийоми, за да докарат мача до 0:0 и в крайна сметка успяха. Направи впечатление, че гостите започнаха да правят номера и да бавят още в самото начало на втората част. Заради тарикатлъка им го отнесе стражът Лукач, който бе декориран в жълто.

Въпреки надмощието през втората част, Лудогорец демонстрира доста слабости. Освен неумението пред гола, проблем се оказа и завършващият пас. Разградчани имаха няколко отлични ситуации, когато хващаха противника разреден, но не успяха да се възползват. Причината е неточността в последния пас и лошото разгръщане в атака.

Двубоят не започна добре за българския тим. Във втората минута на мача Жуниор Кайсара се подхлъзна в наказателното поле и Илич можеше да отбележи, но бързата намеса на отбраната на "орлите" предотврати гол във вратата на Владислав Стоянов. Малко по-късно Шкулетич излезе на добра позиция отляво и отправи топовен шут, който бе спасен от вратаря на домакините.

За радост на хората по трибуните в Разград, българският шампион бързо успя да се съвземе от първоначалния шок и даде своя отговор в 11-ата минута. След центриране от фаул отдясно Марселиньо излезе на чиста позиция, но ударът му с глава не намери целта.

В 17-ата минута Михаил Александров пропусна идеален шанс за гол. Светослав Дяков изведе своя съотборник сам срещу вратаря, но крилото се забави да отправи решителен удар и бе париран от отбранителния вал на противниковия отбор.

Секунди по-късно и Роман Безяк опита късмета си от границата на големия пеналт, но изстрелът му профуча над напречната греда.

Лудогорец - Партизан

В 29-ата минута късметът определено покри разградчани, след като Живкович не успя да уцели топката от чиста позиция.

Три минути по-късно българите бяха на крачка от така желаното попадение. След центриране от корнер бранител на сръбския гранд изчисти кълбото от голлинията. Последва удар от 11-12 метра на Марселиньо, който премина на сантиметри от десния стълб.

Втората част стартира с опасност пред вратата на "гробарите". След многоходова комбинация Марселиньо нахлу в наказателното поле и успя да стреля, но кълбото се отби в крака на играч на Партизан.

До края на срещата "орлите" продължиха да атакуват и имаха надмощие, но въпреки това не успяха да създадат кой знае колко положения. Възпитаниците на Стойчо Стоев се опитваха по всякакъв начин да отбележат гол, но нямаха ясна идея как да превземат вратата на именития си съперник. Роман Безяк и Марселиньо имаха шанс да се превърнат в герои, но не успяха да се възползват от изгодни ситуации пред вратата на стража Лукач.

ЛУДОГОРЕЦ - ПАРТИЗАН 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Моци, А. Александров, Витиня (47-Ангуло), Дяков, Ешпиньо, М. Александров (75-Анисе), Марселиньо, Абало (62-Мисиджан), Безяк

ПАРТИЗАН: 25. Лукач, 3. Волков, 4. Вуличевич, 6. Станкович, 15. Трайкович, 8. Брашанац, 17. А. Живкович 67-(Гърбич), 18. Дринчич, 22. С. Илич (81-Лука), 27. Лазович (54-Нинкович), 32. Шкулетич

Жълти картони: Брашанац, Илич, Лукач (Партизан)