Едисон Йорданов си партнира с Имобиле в дебюта на италианеца за Борусия Д

Българският младежки национал Едисон Йорданов игра 45 минути в контролата на Борусия (Дортмунд) срещу Оснабрюк завършила 1:1. Старши треньорът на "жълто-черните" Юрген Клоп пусна два различни състава в двете полувремена, като Йорданов беше на терена след почивката. Тогава дебют за германския вицешампион записа и най-скъпата лятна покупка - италианският национал Чиро Имобиле.

Мачът се игра пред 13 000 зрители. Николас Фелдхан откри за домакините преди почивката, а в 65-ата минута Хенрих Мхитарян успя да изравни.

Йорданов действаше като дясно крило в схемата 4-1-4-1 и често беше най-близо до тарана Имобиле, който пропусна няколко възможности да изнаменува дебюта си с гол.

Подготовката на Борусия ще продължи в следващите две седмици, а на 13 август тимът излиза срещу Байерн (Мюнхен) в двубоя за Суперкуата на Германия.

ОСНАБРЮК - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 1:1
1:0 Фелдхан (34)
1:1 Мхитарян (65)

Борусия (първо полувреме): Бонман; Пишчек, Суботич, Станкович, Шмелцер; Кирх, Бендер; Хофман, Жи, Гиау; Обамеянг
Борусия (второ полувреме): Aломерович; Нарий, Хорншух, Цимерман, Бандовски; Кел; Йорданов, Йоич, Мхитарян, Хардер; Имобиле