Луис Енрике стартира с трудна победа и първи трофей начело на Барса

Новият наставник на Барселона Луис Енрике записа първата си победа начело на тима в приятелската среща от предсезонната подготовка срещу Рекреативо. Каталунците се наложиха с минималното 1:0 в сблъсъка за трофея "Коломбино" на стадион "Нуево Коломбино" в Уелва. Барса обаче бе без големите си звезди, като в състава бяха основно младоци от школата и втория отбор.

Луис Енрике заложи на два състава през двете полувремена на мача, като през втората част в игра се появиха по-познати имена като Марк-Андре тер Щеген, Ибрахим Афелай и Жерард Деулофеу.

Единственият гол в срещата падна в 67-ата минута, а негов автор бе Жоан Роман, който бе най-съобразителен в наказателното поле и довкара топката след като преди това силен удар на Деулофеу бе спасен от вратаря на Рекреативо.

Друг интересн факт е, че Барса излезе в този двубой с новите си резервни екипи в коралов цвят.

Рекреативо - Барселона 0:1
0:1 Роман (67)

БАРСЕЛОНА (1 полувреме): Масип, Монтоя, Грималдо, Багнак, Ле, Роберто, Бабунски, Нието, Халилович, Траоре, Ел Хадади

БАРСЕЛОНА (2 полувреме): Тер Щеген, Бартра, Патрик, Сампер, Камара (Донгу 72), Диагне, Роман, Рамирес, Гафарот, Афелай, Деулофеу