Храбър Ботев Пд извоюва нова победа в ЛE, Вуцов изгонен в дебюта (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив), който изпитва сериозни финансови проблеми записа трета поредна победа по време на тазгодишното си участие в Лига Европа. "Канарчетата" се наложиха трудно над австрийския втородивизионен Санкт Пьолтен с 2:1 в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Срещата се игра на стадион "Лазур" в Бургас.

Попаденията за българите бяха дело на Иван Цветков (35 д.) и Цветелин Чунчуков (86). Точен за гостите пък бе Сеговия (54). Мачът бе официален дебют за новия наставник на "жълто-черните" Велислав Вуцов, който обаче бе изгонен от съдията за оспорване на негово решение.

Българите стартираха срещата по-активно. В 5-ата минута Иван Цветков копна топката, но тя премина на сантиметри от вратата. В 10-ата минута Йордан Христов центрира коварно, топката бе избита под гредата от вратаря на гостите в корнер.

В 20-ата минута "канарчетата" създадоха първото си чисто голово положение. Мариян Огнянов изведе Чунчуков сам срещу вратаря, но опитът на нападателя да прехвърли стража на гостите се оказа неуспешен.

Втородивизионният австрийски тим отговори малко по-късно чрез Сеговия, който отправи опасен изстрел с глава от няколко метра, но Адам Стаховяк демонстрира добър рефлекс и спаси.

Въпреки това Ботев първи имаше щастието да отбележи гол. В 35-ата минута Иван Цветков се разписа от дузпа за извършено нарушение срещу Мариян Огнянов. В тази ситуация реферът даде рамо на пловдивчани, тъй като наказателен удар по-скоро нямаше.
Втората част не започна добре за Ботев. В 54-ата минута австрийците изравниха чрез своя таран Сеговия, който се разписа с прецизен удар с глава.
За радост на феновете по трибуните на стадион "Лазур" възпитаниците на Вуцов не паднаха духом. Българите успяха бързо да се съвземат и създадоха няколко опасности пред противниковата врата.
В 63-ата минута Иван Цветков пропусна идеална възможност да изведе своя тим напред в резултата. Техничарят излезе сам срещу вратаря, но стреля право в него и не успя да зарадва феновете на "жълто-черните".

В 70-ата минута главният рефер на двубоя изгони наставника на Ботев Вили Вуцов за оспорване на съдийско решение.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Цветелин Чунчуков вкара за 2:1 и донесе ценната победа. Младокът изкочи на удобна позиция и със силен изстрел не остави шанс на стража Костнер.

БОТЕВ ПД - САНКТ ПЬОЛТЕН 2:1

1:0 Цветков 35 д.

1:1 Сеговия 54

2:1 Чунчуков 86