Левски бие с гол на Божинов, феновете псуват Минев на представянето на "сините" (видео+галерия)

Отборът на Левски победи с 2:1 Хасково 2009 на стадион “Георги Аспарухов” в официалното представяне на “сините” за сезон 2014/2015 година. Попаденията бяха дело на Мигел Секейрос (10) , Валери Божинов (15) и Емил Ангелов (50).

Седмица преди първия кръг от “А” група, в който столичани играят срещу Локомотив (Пловдив), те демонстрираха подобрения в играта си в сравнение с тази от загубата с 0:3 срещу Берое миналата неделя в Правец. Това се случи най-вече през първата част заради новите две попълнения Веселин Минев и Мигел Секейрос. Въпреки това "сините" са още много далеч от желаната визия на треньори и фенове и нямат отбор за водещите места в първенството.

Левски - Хасково Мачът на "Герена" започна в 19,00 часа, като преди него тимът бе представен пред запалянковците. Всички играчи на "сините" без Веселин Минев бяха посрещнати с аплодисменти от феновете в Сектор В, докато националът на България бе обиждан и освиркван мощно от голяма част от привържениците.

Това се случи и в края на първото полувреме, като през втората част Галин Ташев зае неговото място в зоната на левия бек.

Левски - Хасково Както е известно, преди месец Минев реши да остане в Ботев (Пловдив), след като се бе разбрал с Левски. Заради проблемите при "канарчетата" Георги Иванов все пак го привлече, но феновете са му сърдити и за предишна закачка между част от тях и него по време на срещата Ботев - Левски в Коматево през миналия сезон.

Левски - Хасково “Сините” започнаха силно и бързо взеха комфортна преднина. Първият гол беше отбелязан от Мигел Секейрос в 10-ата минута, след като испанецът бе изведен от Веселин Минев. Това е негов първи мач за "сините" в титулярния състав на Пепе Мурсия. Валери Божинов в 15-ата минута удвои с глава след центриране на Секейрос от корнер, което бе неговото трето попадения тази седмица след двата срещу Марек (3:0).

Буквално секунди след това Валери Домовчийски, останал сам срещу Николай Банков, пропусна да направи 3:0. Капитанът на гостите Емил Ангелов в 28-ата минута изпусна сам срещу Стефано Кунчев, като реши да играе сам вместо да подава на Дончо Атанасов на празна врата и стражът спаси.

Левски - Хасково До края на първата част Божинов и Атанасов бяха санкционирани с жълти картони.
В 50-ата минута Емил Ангелов - Бабангида намали с глава след хубаво центриране отляво на Райнов.

Стефан Велев с красив удар от въздуха от над 22 метра нацели горната греда на Хасково в 63-ата минута.

Мурсия направи още две смени, като се опита да подготви състава си за срещата със “смърфовете”, докато Димчо Ненов заложи на девет нови играчи след почивката.

Аймен Белаид и Антон Огнянов след Ташев влезнаха за "сините", като първия се чувста все по-добре и най-вероятно ще е готов до мача с ЦСКА за играе пълни 90 минути.
Потенциалните титуляри на Левски за мача с Локо Пламен Крумов и Владимир Гаджев не взеха участие в спаринга заради леки травми.

ЛЕВСКИ - ХАСКОВО 2:1

1:0 Секейрос (10)
2:0 Божинов (15)
2:1 Ангелов (50)

ЛЕВСКИ:

1.Стефано Кунчев, 28. Радослав Димитров, 35. Пламен Димов (51-3.Аймен Белаид), 5. Борислав Стойчев, 14. Веско Минев (33.46-Галин Ташев), 30. Лъчезар Балтанов (60-7. Антон Огнянов), 15. Роман Прохазка, 77. Стефан Велев, 8. Мигел Секейрос, 17. Валери Домовчийски, 10. Валери Божинов

ХАСКОВО:

1.Николай Банков, 20.Педро Еуженио,14. Иван Скерлев, 27. Николай Димитров, 17. Кирчо Крумов, 19. Мартин Райнов, 66. Васил Велев (55-44. Галин Димов), 23. Владислав Узунов, 6. Джихяд Кямил (64-7.Цветелин Тонев), 8. Емил Ангелов (69-Диян Лозев), 9. Дончо Атанасов (57-10.Николай Хаджиниколов)