Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

ЦСКА безпомощен срещу Берое - късметът и ново попълнение спасиха червените (видео +галерия)

ЦСКА и Берое завършиха 0:0 в контрола, която се проведе на стадион "Българска армия". Този мач бе бенефис за легендата на армейците Тодор Янчев, който за последен път излезе като титуляр за представителния тим. Халфът, който вече е помощник на Стойчо Младенов, бе сменен в петата минута от Иван Маркович. При излизането си Янчев получи бурни аплодисменти от феновете, които продължително скандираха неговото име. Преди контролата пък ЦСКА представи отбора за следващия сезон.

За нулевото равенство далеч повече трябва да съжаляват гостите от Стара Загора, които нацелиха греда, изпуснаха дузпа и пропиляха поне три-четири чисти положения за гол, неуспявайки да реализират сами срещу новото армейско попълнение - чешкия страж Якуб Дивиш, а след това и срещу резервата му Стоян Колев.

След четвърт час игра гостите от Стара Загора можеха да открият резултата, когато Н'Диайе стреля след центриране от корнер, но топката се отби в лявата греда на червената врата.

ЦСКА - Берое

В 37-та минута Берое получи право да изпълни дузпа. Тогава Димо Бакалов надбяга Пламен Крачунов, защитникът на червените го събори в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Венци Христов, който стреля, но новото попълнение на армейците, вратарят Якуб Дивиш, спаси.

От своя страна футболистите на Стойчо Младенов не сътвориха нищо съществено през първата част. Единственото по-добро положение за гол се откри в даденото от рефера продължение на първото полувреме, когато Бергонси засече центриране от фаул, но изстрелът му с глава излезе високо над напречната греда.

Второто полувреме започна с повече динамика от страна на двата отбора. Първо Маркиньос и Венци Василев комбинираха добре по дясното крило, след което последва остро центриране от страна на защитника, но отбраната на Берое се справи. В 52-та минута старозагорци пропиляха нова добра възможност да открият резултата. Мапуку се пребори с Апостол Попов и стреля опасно от 16-17 метра, но шутът му профуча покрай дясната греда.

ЦСКА - Берое 0:0, Тошко Янчев се сбогува с футбола

Последваха множество смени в двата отбора, които не промениха статуквото на терена. До края на срещата футболистите на Петър Хубчев продължиха да доминират и същевременно да изпускат положения за гол.

Десет минути по-късно Берое като по чудо не откри резултата. Венци Василев се размина с топката, което позволи на Керкар да излезе очи в очи с Дивиш, но вратарят на червените спаси.

В 76-та минута Крис Гади надбяга Мисиджан, но фронталният му удар от 17-18 метра не се получи и влезлият като резерва Стоян Колев без проблем улови.

Шест минути по-късно червените за пореден път се пропукаха в отбрана. Костов излезе сам срещу Стоян Колев и стреля, но вратарят спаси.

Така с много късмет и добра игра на двамата червени вратари ЦСКА се добра до нулевото равенство, но представянето на отбора би трябвало сериозно да тревожи наставника Стойчо Младенов само пет дни преди първия официален мач на тима в Лига Европа срещу молдовския Зимбру.

ЦСКА - БЕРОЕ 0:0