Груби грешки събориха ЦСКА в последната контрола (видео)

Тимът на ЦСКА загуби с 0:2 от Генк последната си контрола от летния подготвителен лагер на отбора в Холандия. Срещата се игра пред пълни трибуни на стадиона в белгийския град Брее. Точни за Генк бяха Кара Мбодж в 6-ата минута и заменилият го на почивката Ким Оджо в 59-ата. И двете попадения паднаха след неумели намеси на отбраната на "червените". Като цяло двубоят бе равностоен и единствено грешките лишиха ЦСКА от по-добър резултат. Така възпитаниците на Стойчо Младенов завършват лагера си с две загуби, два равни мача и престижна победа над Брюж с 3:2.

Тимът на Генк поведе в резултата срещу ЦСКА след само шест минути игра на стадиона в Брее. Точен за белгийците беше Кара Мбодж след изпълнение на корнер и удар с глава, след като не бе покрит добре от "червената" отбрана. Футболистите на втория в българския шампионат за миналата година не реагираха достатъчно бързо на доброто изпълнение на корнера пред вратата на Стоян Колев и бяха наказани за това.

След попадението в своята врата футболистите на ЦСКА се активизираха и на два пъти създадоха опасности пред тази на съперника. При една от тях се получи разбъркване във вратарското поле на Кьотелес, но никой от футболистите на ЦСКА не успя да отправи удар към вратата. В друга добра ситуация за отбора на Стойчо Младенов Еденилсон Бергонси изведе Тони Силва добре по лявото крило, но ударът на португалеца бе неточен.

В 25-ата минута Генк удари и гредата зад Стоян Колев, пропускайки да удвои своя аванс. Ломбе Мбойо се възползва от грешка на стража на "червените" и го преодоля, за да излезе сам срещу опразнената мрежа, но от малък ъгъл не уцели вратата, пращайки топката в дясната греда зад Колев.

До края на полувремето играта бе равностойна, като ЦСКА отново имаше положения да затрудни Ласло Кьотелес, но футболистите на "червените" не успяха да уцелят вратата.

След почивката ЦСКА започна по-активно, но след един неточен удар на Антон Карачанаков от фаул, грешка в отбраната на българския тим доведе до втори гол във вратата на Стоян Колев. Пламен Крачунов се подхлъзна в много лош момент при една трудна топка, върната към него от халфовата линия и това позволи на Ким Оджо да излезе сам срещу вратаря. Нападателят на Гент не сгреши и направи резултата 0:2.

След това попадение ЦСКА отново имаше възможности да стигне до гол, но на два пъти Антон Карачанаков не успя да завърши атаките на отбора от добри ситуации. Стоян Колев също трябваше да се намесва, за да предотврати трети гол в своята врата при нахлуване на Бенджамин де Кулер по лявото крило.

Повече попадения в мача обаче така и не паднаха и по този начин ЦСКА завърши лагера си на холандска земя с поражение с 0:2 от елитния белгийски Генк.

ЦСКА - ГЕНК 0:2
0:1 - Мбодж (6)
0:2 - Оджо (59)

ЦСКА: 99. Стоян Колев, 19. Апостол Попов, 15. Кристиян Супусепа, 66. Пламен Крачунов (75- 24. Юлиан Чапаев), 21. Венцислав Василев (45- 26. Сендрино Мисиджан), 4. Стивън Съндей (85- 46. Тони Стоичков), 37. Еденилсон Бергонси (69- 8. Борис Галчев), 7. Тони Силва, 10. Маркиньос (45-28. Иван Маркович), 73. Иван Стоянов (45- 71. Антон Карачанаков), 17. Аурелиен Йоахим

ГЕНК: 29. Ласло Кьотелес, 2. Кара Мбодж, 4. Брайън Хамалайнен, 10. Жулиен Гориус, 16. Анеле Нгконга, 19. Томас Буфел, 21. Секоу Сисе, 38. Сийбе Шрайверс, 39. Питер Геркенс, 40. Санди Уолш, 99. Ломбе Мбойо (На почивката влизат: 3. Катуку Тшиманга, 6. Ким Оджо, 15. Чирани Алесандра, 14. Зарандия Лука, 17. Йерун Симайес, 23. Бенджамин де Кулер, 27. Кристиян Кабаселе, 20. Сергей Милинкович, 36. Аюб Масика, 41. Тимоти Кастаня)