САЩ се справи със Сърбия с 3:1 и отива на финалите във Флоренция

Волейболистите от националния отбор на САЩ постигнаха изключително ценна победа като гост над Сърбия с 3:1 (25:21, 20:25, 27:25, 25:20) насред зала „Пионер“ в Белград и по този начин се класираха на първо място в крайното класиране на Група В в Световната лига с актив от 24 точки.

Така американците спечелиха директната битка с „плавите“ за класиране на финалите на Световната лига във Флоренция от 16 до 20 юли. Сърбия остана на третото място в Група В с 20 точки и няма да играе на турнира Final 6.

Матю Андърсън заби 19 точки (2 аса), а Тейлър Сандър добави още 15 точки (2 аса, 2 блока). Максуел Холт (2 блока и Дейвийд Лий (3 блока) добавиха по още 13 точки за успеха на САЩ.

За Сърбия се отличи Александър Атанасийевич с 19 точки, а Никола Ковачевич добави 15 точки (2 аса, 2 блока). Урош Ковачевич записа 13 точки (1 блок).