България със загуба №11, Русия победи с 3:0 в София и се класира за Final 6 (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България записаха загуба №11 в Група В на Световната лига, след като паднаха от олимпийския шампион Русия с 0:3 (14:25, 17:25, 15:25) пред около 5000 зрители в „Арена Армеец“ в София.

Успехът бе 7-ми за Русия в Световната лига, който изведе „Сборная" на върха в Група В с 24 точки и се класирал за турнира Final 6 във Флоренция от 16 до 20 юли.
Найден Найденов изведе националите за втори пореден мач. Утре Управителния съвет на Българската федерация по волейбол ще трябва да избере нов селекционер на държавния ни тим. Тримата основни кандидати са Пламен Константинов, Мартин Стоев и Найден Найденов.

Първият гейм на срещата България - Русия тръгна по-добре за българите, които поведоха с 2:0 след грешка на Денис Бирюков и блокада на Валентин Братоев. "Сборная" обърна в своя полза при 4:3 след блок-аут на Николай Павлов и контра през центъра на Дмитрий Мусерский. До първата техническа пауза разликата нарасна до 8:5 след успешна контра на Дмитрий Илиних и аут на Цветан Соколов. Последва блокада на Денис Бирюков - 9:5 и тайм-аут за Найден Найденов. Въпреки това резултатът стана 11:6 след атака през центъра на Николай Апаликов, а след това 13:7 след атака в аут на Красимир Георгиев от българския тим. Предимството на руснаците набъбна до 16:9 след две технични контри на Бирюков. Последваха нови две точки за Русия и 18:9. Разликата стана 21:12 след силен ас на Мусерский, след което момчетата на треньора Андрей Воронков спокойно взеха гейма с убедителното 25:14 след нова успешна атака на Бирюков.
България поведе с 3:2 в началото на втория гейм след ас на Цветан Соколов. Венцислав Трифонов направи 4:3 с атака през центъра. България поведе с 5:4 след атака на Цветан Соколов от зона 2 по диагонала над тройната блокада на Русия. Дмитрий Мусерский изравни при 5:5 след атака през центъра. Блокаут на Цветан Соколов доведе резултата до 7:5. Блокада на Николай Апаликов донесе равенството при 7:7. България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване след атака на Красимир Георгиев през центъра. Цветан Соколов би сервис в мрежата за 10:11. Валентин Братоев атакува в аут и 10:12. Мощна атака на Цецо Соколов – 11:12. Дмитрий Илиних направи 14:11 и Найден Найденов взе прекъсване за България. Дмитрий Мусерский атакува за 15:11. Златан Йорданов замени Валентин Братоев и веднага записа точка при първата си атака. Венцислав Трифонов би начален удар в аут и Русия поведе с 16:12 при второто техническо прекъсване. Цветан Соколов намали до 15:19 с атака по диагонала от зона 2. Ас на Денис Бирюков и 24:17 за Русия. „Сборная“ затвори втората част с 25:17 след блокада на Дмитрий Мусерский.

Русия поведе с 4:1 в началото на третата част, след като Денис Бирюков хвана на единичен блок атака на Цветан Соколов. Венелин Кадънков замени Цветан Соколов. Кадънков заби ас за 3:4. Валентин Братоев изравни след страхотна атака от зона 2 по диагонала за 4:4. Сервис на Валентин Братоев в аут доведе до 5:7. Николай Пенев атакува по правата от зона 4 за 6:7. Дмитрий Илиних направи 8:6 при първото техническо прекъсване. При 6:10 Найден Найденов взе прекъсване за България. Валентин Братоев намали до 9:12 след атака на Валентин Братоев. Дмитрий Мусерский заби поредна точка с атака през центъра за 13:9. Ас на Мусерский и 16:11 за Русия при второто техническо прекъсване. Нов ас на Мусерский за 17:11 принуди Найден Найденов да вземе прекъсване. Последва още един ас на Мусерский – 19:11. Николай Пенчев успя да атакува по диагонала от зона 4 за 12:19. Добромир Димитров би труден сервис и 14:20 . Цветан Соколов намали до 15:21. Денис Бирюков стигна до мачбол при 24:15. Атака в аут на Иван Латунов и Русия спечели третата част с 25:15 и мача с 3:0 гейма.

БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 0:3 (14:25, 17:25, 15:25)