Лудогорец размаза пореден съперник в Англия

Лудогорец продължи с победната си серия по време на лятната си подготовка в Англия след успех със 7:0 над Конас Куей. Орлите бяха пълни господари на терена, а попаденията на Жуниор Кишада, Вандерсон, Даниел Абало (2), Марселиньо, Абел Анисе и Роман Безяк бяха най-малкото, с което се отърваха уелсците.

В първите минути двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо О'Тойл стреля, но Чворович спаси. Орлите отговориха с опасна атака в 9-та минута, която завърши с неточен шут на Върджил Мисиджан.

В следващата атака Жуниор Кайсара проби и пусна добре към Йерун Луму, който шутира, но вратарят на уелсците спаси.

Постепенно футболистите на Стойчо Стоев наложиха тотално надмощие на терена и голът не закъсня. В 23-та минута новото попълнение Вандерсон центрира отдясно към Кишада, който вкара отблизо след изстрел с глава.

В 35-та минута разградчани можеха да удвоят своята преднина, но страхотен шут на Ешпиньо се отби в гредата.

Минута преди края на първата част българският шампион поведе с 2:0. Светослав Дяков изведе Вандерсон сам срещу вратаря и новото попълнение на орлите без проблем отбеляза.

В началото на втората част удари на Михаил Александров и Анисе не намериха целта. Все пак в 67-та минута значително по-добрата игра на Лудогорец доведе до трети гол. Златински опита удар, който в крайна сметка се получи като извеждащ пас към Абало и испанецът покачи на 3:0 за родния шампион.

Три минути по-късно голеадата на Лудогорец продължи. Минев изведе Мишо Александров, който подаде към Марселиньо и бразилецът покачи на 4:0.

В 76-та минута Абало вкара втория си гол в този мач след извеждащо подаване на Златински и хубав диагонален удар, с който покачи резултата на 5:0 за родния първенец.

Три минути преди края на редовното време и най-новото попълнение на Лудогорец Анисе се разписа с шут по земя от 4-5 метра за 6:0. Крайното 7:0 за разградчани оформи Роман Безяк в 90-та минута след пас на Дани Абало.

Така зелено-белите постигнаха трета поредна победа на Острова, след като преди това надиграха румънския шампион Стяуа с 4:2 и шотландския Хартс с 2:0.

ЛУДОГОРЕЦ - КОНАС КУЕЙ 7:0