Фрапантни пропуски лишиха Литекс от победа в Молдова

Отборът на Литекс не успя да победи молдовския Верис в първи мач от първия предварителен кръг в Лига Европа. Срещата в Кишинев завърши 0:0, а ловчанлии направиха куп пропуски. Най-фрапантните от тях бяха дело на Вилмар Джордан. Реваншът е след седмица в Ловеч.

В официалния си дебют начело на "оранжевите" треньорът Красимир Балъков заложи на две от новите попълнения - дошлите от ЦСКА Джаксън Менди и Омар Косоко.

Ловчанлии започнаха по-активно и в 9-ата минута Вилмар Джордан отправи първи точен удар в срещата, но вратарят на молдовския тим Гайдучевич спаси. Домакините отговориха с удар на Петру Раку, който обаче бе блокиран. В 17-ата минута Джордан бе близо до гол, но не можа да се възползва напълно от грешка на стража на Верис. Малко след това Петър Златинов изпълни опасно фаул, но Гайдучевич отново бе на висота.

В 23-ата минута "оранжевите" изградиха нова добра атака, след като Джордан и Косоко направиха двойно подаване, което изведе колумбиеца в стрелкова позиция, но шутът му бе блокиран от Кучеренко.

Десет минути по-късно пред Иванов от молдовския отбор се откри първа добра възможност за гол, но ударът му не намери очертанията на вратата на Илко Пиргов.

В 39-ата минута Никола Колев затрудни максимално Гайдучевич с точен удар в долния ляв ъгъл, но вратарят направи поредно спасяване.

Натискът на Литекс продължи и след почивката. Джордан направи нов пропуск в 52-ата минута, когато негов удар с глава бе отразен. Секунди по-късно Косоко стреля опасно след разбъркване в наказателното поле, но Гайдучевич отново спаси. В следващата атака комбинация между двамата нападатели на ловчанлии завърши с шут на колумбиеца, но отново не последва гол.

В 61-ата минута Джордан пропусна поредно отлично положение, след като бе изведен сам срещу молдовския вратар, но за пореден път не успя да го преодолее. В 84-ата минута Кучеренко изби удар на колумбийския таран и запази вратата на Верис неразпечатана.

Две минути преди края на мача Николай Бодуров спаси отбора си, като поправи грешка на новото попълнение Менди. Капитанът на ловчанлии извади топката с чиста намеса пред краката на нахлуващия Чемиртан. В ответната атака Момчил Цветанов нямаше късмет. След негов удар топката подскочи около голлинията, но за пореден път не влезе във вратата.

ВЕРИС - ЛИТЕКС 0:0

ВЕРИС: Гайдучевич, Раку, Кашкавал, Коджокари, Кучеренко, Богданович, Иванов (46-Турчан), Йосан (65-Засавич), Фрунза (53-Чемиртан), Мокану, Писла

ЛИТЕКС: Пиргов, Попов, Бодуров, Менди, Божиков, Колев (68-Цветков), Златинов, Цветанов, Косоко, Ваюши (80-Руменов), Джордан (84-Минчев)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Мокану, Богданович (В)
СЪДИЯ: Митя Жганец (Словения)