Втородивизионен белгийски тим нанесе първа загуба на ЦСКА (видео)

ЦСКА загуби с 0:1 от втородивизионния белгийски Роял Уайт Стар и по този начин футболистите на Стойчо Младенов инкасираха първо поражение в лятната си подготовка. Единственото попадение вкара Лемперюр, който се разписа в 78-та минута. За армейците като титуляри стартираха каращите проби Дансо и Супусера, а за белгийците през втората част се появи игралият в Левски Базил де Карвальо.

Червените започнаха по-активно в началото на мача и в 12-та минута можеха да открият резултата. Тогава Венци Василев стреля с глава след центриране от корнер, но стражът на белгийците Минсарт изби в корнер.
ЦСКА падна от Уайт Стар (Брюксел)
В 23-та минута Тони Силва успя да се измъкне от отбраната на Уайт Стар, напредна отдясно и стреля, но нацели левия страничен стълб. Малко преди това опасен изстрел на Венци Василев профуча над вратата.

В 29-та минута и Бергонси опита да вкара, но шутът му от 7-8 метра бе отразен от стража на белгийците.

До края на първото полувреме нямаше повече опасни ситуации и двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

В началото на втората част наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов извърши множество смени.
В 65-та минута футболист на белгайците фаулира Венци Василев, което предизвика меле. На терена влезе дори Стойчо Младенов, който размени няколко изречения с рефера, след което излезе и срещата продължи. След тази ситуация Роял Стар заигра по-активно и положенията пред Господинов не закъсняха.

В 70-та минута Уайт Стар като по чудо не поведе в резултата. Техен футболист излезе очи в очи срещу Господинов, но стражът на армейците спаси.

В 78-та минута по-добрата игра на белгийците в тези минути даде резултат. Жереми Лемперюр получи пас от Фоул и след изключителен фалцов удар с левия крак препарира Господинов.
Армейците реагираха незабавно и само 120 секунди по-късно можеха да изравнят, когато след центриране от корнер Иван Маркович стреля от непосредствена близост, но стражът на Уайт Стар някак успя да избие с крак в нов ъглов удар.

До края на срещата ЦСКА опита да достигне поне до равенство, но белгийците устискаха крехката си преднина. Така след една победа срещу Марек (2:1) и две равенства по 1:1 с Криля Советов и Гент, червените инкасираха и първо поражение в лятната си подготовка.
ЦСКА - РОЯЛ УАЙТ СТАР 0:1