Лудогорец размаза Стяуа - орлите сътвориха невероятно шоу, пропуснаха и 2 дузпи (ГАЛЕРИЯ)

Лудогорец стартира по впечатляващ начин контролите си на английска земя след гръмка победа с 4:2 над румънския шампион Стяуа. Орлите поведоха с 4:0 след попадения на Светослав Дяков, Марселиньо, Роман Безяк и Шоко, а в последните десетина минути стелистите върнаха два гола чрез Градинару и Габриел.

Разгромът за Стяуа можеше да е далеч по-сериозен, но родният шампион изпусна  две дузпи чрез Дяков и Златински, а на няколко пъти футболисти на разградчани излизаха очи в очи с противниковия страж, но не успяха да го преодолеят.

В началните минути срещата бе двуостра, с атаки и към двете врати. Първото по-опасно положение беше създадено от родния шампион. Кайсара центрира отдясно към Мисиджан, който засече топката, но я изпрати в аут.

В 10-та минута Мисиджан бе изведен сам срещу румънския страж Арлаускис, елегантно го преодоля, но не успя да уцели опразнената врата.

По-добрата игра на Лудогорец даде резултат в 19-та минута. Козмин Моци изрита топката напред, Дяков подгони двама защитници на румънците, които се сблъскъха. Българският капитан се възползва от грешката, излезе сам срещу вратаря, успя да го преодолее и вкара за 1:0 за Лудогорец.
	Лудогорец размаза Стяуа - орлите сътвориха невероятно шоу, пропуснаха и 2 дузпи

Шест минути по-късно българският шампион можеше да поведе с 2:0, когато получи право да изпълни дузпа, но Дяков стреля в аут. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Кешеру след центриране от корнер.

Секунди преди тази ситуация Кайсара излезе очи в очи със стража на стелистите, но техничният му шут попадна в ръцете на Арлаускис. Стяуа отговори с два опасни изстрела, които профучаха покрай вратата на Владо Стоянов.

В 37-та минута поредна отлична атака на орлите завърши с извеждащ пас към Марселиньо, който стреля, но Арлаускис отново спаси.
Към края на първата част и Владо Стоянов демонстрира класа, отразявайки силен шут от пряк свободен удар.

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха по един опасен изстрел. Марселиньо и Матей стреляха, но вратарите на двата отбора спасиха.

Така се стигна до 61-та минута, когато Мисиджан бе съборен в наказателното поле на Стяуа и реферът отсъди втора дузпа. С изпълнението се нагърби Христо Златински, който стреля в гредата, топката се разходи по голлинията, но не влезе в мрежата на северните ни съседи.

Само три минути по-късно обаче поредна добра атака на орлите завърши с пас на Кишада към Марселиньо, който реализира за 2:0. Тоталното надмощие на българския тим продължи и след това попадение. В 71-та минута отличен извеждащ пас на Марселиньо намери Безяк, който без забавяне вкара трети гол за Лудогорец.

Наказателната акция на родния шампион продължи и в 78-та минута, когато Шоко вкара четвърти гол, прехвърляйки майсторски от границата на наказателното поле стража на Стяуа.
180 секунди по-късно Разван Градинару върна едно попадение за румънския шампион. В 85-та имнута Чворович направи дузпа при едно центриране на румънците, а Габриел вкара за крайното 4:2.

Това бе първа контрола за орлите на Острова. Както е известно, Лудогорец е предвидил пет проверки по време на престоя си в Англия - срещу Стяуа, Хартс, Динамо (Букурещ), АЕЛ и още един противник, с когото се преговаря.

4:2 Габриел 85 д.

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Моци, Терзиев, Минев, Мисиджан, Дяков, Ешпиньо, М. Александров, Марселиньо, Кишада (през второто полувреме влизат: Чворович, Абало, Златински, Шоко, Барт, Безяк, Витиня, Ернандес, Мантула, Ал. Александров)

СТЯУА: Арлаускис, Варела, Зукала, Гардош, Латовлевич, Санмартеан, Препелица, Станчу, Чипчиу, Танасе, Кешеру

СНИМКИ: SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛУДОГОРЕЦ - СТЯУА 4:2 - ТУК!!!