Черно море завърши наравно срещу малтийци

Черно море завърши наравно 2:2 срещу малтийския Моста в третата си контролна среща по време на лагера в Банско. В първите две възпитаниците на Александър Станков записаха победа и загуба срещу македонски отбори. Сега не успяха да победят и Моста. Малтийците са на няколко дни подготовка и са водени от  Енрико Пичони (бивш треньор на Ботев Пловдив и Шумен), но направиха много добър мач.

Още в четвъртата минута, след центриране на Михаил Венков, Иван Коконов откри резултата с глава. Малко изненадващо, но с първата си атака в мача, след пробив на черногореца Калевич, Мохамед изравни за 1:1. До края на полувремето пропуски направиха Райков, Живко Попов и Александров.

В 48-ата минута Тодор Паланков изведе "моряците напред след триково изпълнение на фаул и силен удар по земята от 20 метра. Буквално в ответната атака черногорецът Боян Калевич овладя топката в наказателното и с много силен удар от 10 метра вкара за 2:2.

До края на мача се игра на практика само пред вратата на Моста, но попадение така и не падна. Пред вратаря Бордж пропуски направиха Живко Петков, Димо Атанасов и Бекир Расим. За малтийския отбор играе българинът Даниел Генов.

Следващата контрола на Черно море по време на лагера в Банско е на 2 юли срещу Марек.