Левски стъпи накриво срещу съперник от "Б" група (видео+галерия)

Отборът на Левски не успя да победи втородивизионния Монтана във втората си контрола през това лято в Правец. “Сините” стигнаха до равенство 1:1, след като Стефан Велев в 60-ата минута отвърна на попадението, дело на Петър Лазаров в 34-ата минута.

Столичани бяха без своя треньор Пепе Мурсия, който до неделя е в Испания, за да си събере багажа. 26-кратните шампиони показаха, че се опитват да наложат стил, в който да владеят топката, но им липсваше скорост, а защитата доста често се пропукваше.

Тимът на Ферарио Спасов и Михаил Мадански остави отлични впечатления, като в селекцията на тима има цели 15 играчи, които са били част или все още играят за юношеския и младежкия национален отбор.

Това бе първи реален тест за Левски, тъй като досега бе играл само срещу втория тим на клуба, когато постигна победа с 5:0 миналия уикенд.

С днешната среща завърши първия подготвителен лагер на "сините". От неделя те отново се завръщат в Правец, където е и следващият им мач - с Локомотив (София) на 2 юли.

Левски и Монтана с равенство 1:1

Неофициален дебют със синия екип днес направи националът Радослав Димитров, който преди дни подписа договор за две години. Аймен Белаид и Пламен Крумов не играха заради травми, а лекуващият доскоро тежка контузия Антон Огнянов получи почивка, тъй като изпитва напрежение в мускулите и щабът на "сините" взе решение да не рискува здравето му.

Първата добра възможност в двубоя се откри пред Валери Божинов, който в 14-ата минута стреля от малък ъгъл, но стражът Христо Иванов улови. Три минути след това Божинов проби и опита комбинация с партньора си в предни позиции Валери Домовчийски, но защитата в бяло парира опасността. Малко по-късно удар на Роман Прохазка бе блокиран.

Натискът на "сините" продължи и в 27-ата минута активният Ради Димитров бе в основата на опасна атака, завършила със силен удар на Стефан Велев, който бе отразен. Секунди по-късно бомбен шут на Божинов бе спасен от Иванов, а при добавката Домовчийски не нацели топката. Дори да се бе разписал обаче гол нямаше да има, тъй като Домо беше в положение на засада.

В 34-ата минута отборът от "Б" група успя да поведе при първата си атака. Велев допусна груба грешка в средата на терена, която позволи на Лазаров да се откъсне сам срещу Пламен Илиев и с техничен удар да го преодолее за 0:1.

Попадението разстрои играта на Левски и грешките в средата на терена и в отбрана зачестиха. Малко преди края на първата част Владислав Мисяк сбърка една топка, но нямаше футболист на Монтана, който да се възползва от ситуацията. След това Илиев излезе неразчетено извън наказателното поле, но и неговата грешка не бе наказана.

Втората част също започна с голова възможност за играчите на Ферарио Спасов, но удар с глава на резервата Сергей Георгиев излезе в аут. В 50-ата минута Божинов получи добра възможност да изравни резултата, но ударът му от фаул срещна стената. Пет минути по-късно прострелно центриране на Мисяк не бе засечено от Домовчийски.

Активната игра на "сините" след почивката им донесе изравнителен гол в 60-ата минута. Димитров направи поредния си добър пробив в днешния мач, центрира в наказателното поле, където Велев засече от въздуха и с красиво воле направи 1:1.

В 64-ата минута Радослав Цонев отправи опасен изстрел, но кълбото профуча на половин метър от вратата.

В 70-ата минута столичани допуснаха поредна грешка в центъра на терена, Димитров бе изведен очи в очи с Илиев и стреля, но вратарят спаси. Любопитна рокада наравиха "сините" секунди по-късно, когато в игра влезе Роман Прохазка, който започна като титуляр, но бе изваден на почивката.

180 секунди по-късно Домовчийски бе много близо до това да изведе Левски напред, но ударът му бе избит от голлинията от бранител.

В 87-ата минута младият Илия Димитров получи шанс да донесе успеха на "сините", но изстрелът му бе блокиран и топката излезе в ъглов удар. В 90-ата минута отново Димитров отправи удар с глава, но право в ръцете на Ивайло Василев.

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 1:1

0:1 Лазаров (34)
1:1 Велев (60)

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев (85-Александър Любенов), Радослав Димитров, Борислав Стойчев, Пламен Димов, Мики Орачев (68-Галин Ташев), Роман Прохазка (46-Лъчезар Балтанов), Стефан Велев (70-Прохазка), Радослав Цонев (65-Божидар Краев), Владислав Мисяк, Валери Божинов (84-Илия Димитров), Валери Домовчийски

Резерви: Деян Иванов, Антон Илиев, Кристиян Петков, Даниел Илиев, Никола Георгиев, Александър Димитров

МОНТАНА: Христо Иванов, Раиф Мурадов, Асен Георгиев, Ангел Рахов, Георги Пейчев, Янко Ангелов, Християн Попов, Юлиан Ненов, Владимир Мичев, Петър Лазаров, Александър Киров

Резерви: Ивайло Василев, Кристиян Митов, Кристиян Здравков, Йордан Тодоров, Красимир Илиев, Даниел Пехливанов, Сергей Георгиев, Йордан Димитров, Христофор Хубчев, Николай Николов, Денис Николаев

Жълти картони: Димитров, Божинов (Л); Мурадов (М)