Шоуто Куери - Цонга не излъчи победител, развръзката остана за четвъртък

Французинът Жо-Вилфред Цонга и американецът Сам Куери правят един от най-вълнуващите мачове на тазгодишното издание на "Уимбълдън". Двамата ще доиграят двубоя помежду си от втория кръг в четвъртък, след като в сряда срещата бе прекратена при 9:9 гейма в петия сет. Куери спечели първия сет с 6:4, загуби втория с 6:7 (2), взе третия със 7:6 (4) и отстъпи в четвъртия с 3:6. Цонга спаси мачбол при 5:6 и 30:40 в решаващия пети сет. При 8:8 съдията на стола искаше да прекрати мача заради настъпилия мрак, но двамата играчи пожелаха да изиграят още два гейма. В 17-ия гейм сервиращият Куери трябваше да спасява брейкпойнт, който бе с цената на скрит мачбол за Цонга. Поставеният под №14 французин обаче не успя да пробие, а след това взе подаването си за 9:9 и мачът бе прекъснат след 3 часа и 21 минути игра в 21,23 часа местно време.

Интересното е, че мачовете от първия кръг в понеделник и на Цонга, и на Куери бяха прекъснати заради дъжд и приключиха във вторник, като доиграването и в двете срещи бе само един гейм.

Ще бъде любопитно да разберем и дали двамата мощно сервиращи тенисисти ще успеят при доиграването да се доближат до рекорда, който поставиха преди 4 години в мач от първия кръг на "Уимбълдън" американецът Джон Иснър и французинът Никола Маю. Тогава Иснър спечели след 70:68 в решаващия пети сет в най-дългия мач в историята на тениса, който се изигра в рамките на три дни и приключи след 11 часа и 5 минути игра.