Бивш играч на Славия бележи за Щурм

Българският полузащитник Янко Сандански се разписа при дебюта си за Щурм Грац. 26-годишният Сандански, който кара проби в състава на астрийския елитен отбор от неделя, откри резултата още в третата минута при победата с 3:1 (2:0) над Капфенберг в контрола снощи. Българинът остана на терена до почивката, когато всички играчи от стартовия състав бяха заменени. "Той (Сандански) е интересен играч, но изостава във физическо отношение", коментира треньорът на Щурм Дарко Миланич.

"Доволен съм от представянето ни днес. През първото полувреме се представихме много добре игрово. Направихме хубави комбинации. След почивката бяхме по-силни кондиционно", допълни специалистът. Сандански е свободен агент. Той записа 68 официални мача и 4 гола за Славия в последните три сезона, но по-рано през месеца разтрогна договора си с белите.