Монтепаски е на победа от осма поредна титла в Италия

Монтепаски (Сиена) е на победа разстояние от осма поредна и общо девета титла в италианската Серия А. "Зелените" изненадаха Емпорио Армани при гостуването си в Милано, записвайки победа със 72:68, като по този начин поведоха с 3-2 във финалната серия. Именно тимът от Сиена е неизменен шампион на Апенините от 2007 година насам.

Гостите взеха контрол в срещата още от самото начало, повеждайки с 20:15 след десет изиграни минути. Домакините направиха силна втора четвърт и заличиха почти целия си пасив, за да се стигне до 34:33 на почивката, но през второто полувреме Монтепаски не позволи на местните любимци да стигнат до обрат. След 30 минути възпитаниците на Марко Креспо водеха с 52:49, а след още десет минути стигнаха до триумфа със 72:68.

Отело Хънтър поведе Монтепаски към победата, завършвайки с 18 точки и 7 борби. Джош Картър добави 14, а Спенсър Нелсън и Маркес Хейнс останаха с по 10.

Кийт Лангфърд реализира 14 за Емпорио Армани, докато Къртис Джерълс приключи с 13 точки.