Дъжд прекъсна мача на Пиронкова, доиграването е във вторник

Първата ни ракета Цветана Пиронкова стана жертва на лошото време в английската столица Лондон, където днес излезе в първия си мач на турнира от "Големия шлем" в Лондон "Уимбълдън". Нашето момиче взе първия сет срешу Варвара Лепченко със 7:6 (6). Във втория съперничката й поведе с 2:0 гейма, но двубоят беше прекратен заради дъжд.

Мачът ще се доиграе утре. Двубоят е на Корт №11 и доиграването ще започне веднага след края на срещата Йен-Хсун Лу (Тайван) - Александър Недовьесов (Казахстан). Мачът на тайванеца с представителя на Казахстан започва в 13,30 часа българско време.

Пиронкова успя да вземе първия сет, въпреки че трябваше да отразява куп точки за пробив. Българката обаче показа воля и характер, не загуби подаването си нито веднъж в първата част и в последвалия тайбрек успя да надделее, въпреки че американката имаше сетбол при 6:5 точки.

Началото на втория сет обаче не бе добро за 26-годишната пловдивчанка, която при 10-ата точка за пробив на Лепченко се пропука и левичарката от САЩ взе аванс от 2:0 гейма преди прекратяването на срещата.

През 75-те минути игра дотук Пиронкова успя да стигне до едва един брейкпойнт, но не успя да го реализира. Лепченко има почти два пъти повече печеливши удари до момента - 20 срещу 11 за Цвети, като и двете тенисистки са допуснали по 13 непредизвикани грешки. Във вторник Пиронкова ще се опита да запише пета победа срещу Лепченко в шестия мач между двете.