Кики и Мики триумфираха в Берлин (ГАЛЕРИЯ)

Чехкините Кристина Колоцова и Маркета Слукова триумфираха на финала на силния турнир по плажен волейбол FIVB Beach Volleyball World Tour Berlin smart Grand Slam от веригата FIVB World Tour Grand Slam, който е с награден фонд от $ 800 000.
Кристина Колоцова и Маркета Слукова триумфираха в Берлин
Колоцова и Слукова, които в родината си са известни ката Кики и Мики, и бяха поставени под №9 в основната схема, победиха на финала бразилките Жулиана Фелисберта да Силва и Мария Антонели (№14) с 2:1 (21:14, 18:21, 15:12) и заслужиха $ 52 000 от наградния фонд и 800 точки за световната ранглиста.
За Жулиана и Антонели останаха $ 43 000 и 720 точки за световната ранглиста.
В спор за бронзовите медали германките Катя Боргер и Бетина Бюте (№4) победиха Уан Фан и Юе Юан (№16) с 2:0 (21:10, 21:19).
Кристина Колоцова и Маркета Слукова спечелиха втори турнир от веригата FIVB World Tour Grand Slam през сезона, след като по-рано станаха победителки и на турнира в Прага.