Финландия победи в олимпийските квалификации и при мъжете, и при жените

Отборите по плажен волейбол на Финландия при мъжете и жените се класираха на първите места в олимпийските квалификации в група G от първия кръг на Европейската отборна група по волейбол, проведени през уикенда в Кърджали. Двете женски двойки Летонен/Лати и сестрите Нистрьом завършиха турнира без загубен гейм. На второ място в крайното отборно класиране е България, представяна от Динова/Ангелова и Мишонова/Сланчева.

Победителят в квалификациите при мъжете се определи след изигран "златен мач" между Финландия и Сърбия. Резултатът от 3:0 гейма определи северната страна като победител. Трета в класирането е България.

За първи път Кърджали е домакин на състезание от такъв ранг. Жребият определи в група "G" в родопския град да се състезават отборите на България, Албания, Финландия и Сърбия. Те спориха за първите две места, които им осигуряват участие в квалификациите за Олимпиадата през 2016 година в Рио де Жанейро (Бразилия).