Черно море падна от македонци в Банско

Черно море загуби с 0:2 от македонския Шкендия Тетово в първата си контролна среща по време на лятната подготовка. В 19-ата минута на двубоя в Банско Бакари проби отдясно и центрира към Иван Коконов, който овладя и от четири метра стреля силно по земя, но вратарят на македонците Йовановски успя да избие. Само четири минути след това Шкендия поведе в резултата с удар от 25 метра на Куртиши. В 34-ата минута варненци отново имаха възможност да се разпишат, но удар на Георги Божилов от наказателното поле излезе в аут.

През второто полувреме Черно море пак пропусна да изравни, като удар с глава на влезлия като резерва Бекир Расим мина над вратата. Треньорът на българския отбор Александър Станков направи 11 смени след почивката, но "моряците" не успяха да стигнат до гол. В 67-ата минута Мухамед Усеини стреля от пряк свободен удар от границата на наказателното поле и оформи победата за Шкендия с 2:0.

Секунди преди това гредата помогна на Черно море да не допусне още едно попадение. Българите Мартин Кавдански и Йордан Милиев бяха титуляри за отбора на Шкендия.

ЧЕРНО МОРЕ - ШКЕНДИЯ 0:2

Черно море: Китанов, Сашо Александров (46- Станчев), Венков (46- Димо Атанасов), Котев (46- Грънчов), Дани Георгиев (46- Бекир Расим), Ибрахим (46- Амар), Матиас (46- Паланков), Коконов, Божилов (46- Атанас Петров), Бакари (46- Живко Петков), Ж.Атанасов.

Шкендия: Йовановски, Бетауи, Милиев, Кавдански, Усеини, Нуриши, Имери, Куртиши, Вручина, Положани, Фазли (Вели, Бериша, Жуниор, Митров, Крелевски, Мурати, Селмани, Шакири)