Новак в "А" група победи младежите на Берое

Новакът в "А" група Хасково победи с 2:1 младежкия отбор на Берое (до 21 години) в контролна среща. Двата отбора заложиха на доста единоборства, а головите положения не бяха много. В 15-ата минута Димитър Алексиев проби и подаде на Владислав Узунов, който откри резултата в полза на гостите от Хасково.

Три минути по-рано и младите беройци можеха да вкарат, но вратарят Николай Банков извади в ъглов удар шут на Венцислав Иванов. Веднага след гола, Емил Ангелов-Бабангида можеше и да удвои, но излязъл на чиста позиция по диагонала стреля в аут. Водени от треньора си Иван Гаджев, младежите на Берое изравниха резултата в 37-ата минута.

Ивелин Илиев, който прави много силно впечатление от миналата година, изравни след подаване на Николай Георгиев. Още до почивката обаче Николай Димитров възстанови преднината на хасковлии, след като пак беше изведен сам срещу вратаря, този път от капитана Недялко Хубенов.

През второто полувреме логично темпото спадна, а двата отбора създадоха по едно голово положение за всеки.

Берое U21: Михаил Михайлов, Николай Георгиев, Жюлиен Бенков, Диян Динев, Борислав Желязков, Кирил Личев, Пейчо Енчев, Ивелин Илиев, Венцислав Иванов, Димитър Трайков, Кристофър Димитров (Ивайло Ангелов, Христо Митев, Александър Манолов, Димитър Видев, Божидар Симеонов, Емин Ахмед, Борислав Русков)

Хасково: Николай Банков, Костадин Ничев, Иван Скерлев, Николай Димитров, Атанас Кръстев, Владислав Узунов, Васил Велев, Недялко Хубенов, Емил Ангелов, Вълчан Чанев, Димитър Алексиев (Емил Данчев, Диян Лозев, Митко Плахов, Мариус Найденов, Мартин Райнов, Галин Димов)