Фалстарт за Балъков в Литекс, Косоко и Менди дебютираха (галерия)

Красимир Балъков записа загуба с 0:2 от Берое в контрола в неофициалния си дебют начело на Литекс. Проверката се игра на тренировъчния терен на стадиона в Ловеч. Точни за заралии бяха Иво Иванов в 34-ата минута и дошлият от Лудогорец Димо Бакалов в 55-ата минута.

По едно полувреме за "оранжевите" записаха дошлите от ЦСКА Омар Косоко и Джаксън Менди. Интересното беше, че Косоко, който на "Армията" се подвизаваше като нападател, беше използван като дефанзивен полузащитник в схема 4-2-3-1. Дебютни минути записа още новото острие на домакините Милчо Ангелов, както и завърналият се бразилски вратар Винисиус Баривйера.

Наставникът на Берое Петър Хубчев избра същата постройка на отбора си. Като десен бек започна каращият проби Габриел Гомес Роман.

Литекс - Берое 0:2 в първия мач на Красимир Балъков

И двата тима изпуснаха по няколко чисти положения, преди в 34-ата минута Иванов да засече с глава в мрежата центриране на Салим Керкар.

На полувремето и двамата треньори смениха почти изцяло съставите си.

В 55-ата минута Самир Аесс изведе Бакалов сам срещу вратаря и той беше точен за 2:0.

Следващата проверка на Литекс е в събота (21 юни) срещу македонския Хоризонт в София. Заралии пък ще играят с новака в "А" група Хасково на 25 юни.

ЛИТЕКС - БЕРОЕ 0:2
0:1 Иванов (34)
0:2 Бакалов (55)

ЛИТЕКС (I полувреме): Илко Пиргов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Страхил Попов, Антон Недялков, Румен Руменов (39-Красимир Станоев), Омар Косоко, Николай Колев, Армандо Ваюши, Данило Асприля, Вилмар Джордан

ЛИТЕКС (II полувреме): Винисиус Баривйера, Пламен Гълъбов, Джаксън Менди, Илия Миланов, Иван Горанов, Ивайло Цветков, Петър Златинов, Реян Даскалов, Момчил Цветанов, Кирил Десподов, Милчо Ангелов

БЕРОЕ (I полувреме): Благой Макенджиев, Габриел Гомес Роман, Иво Иванов, Владимир Зафиров, Веселин Пенев, Георги Костадинов, Аласан Н'Диайе, Крис Гади, Елиаш да Силва, Салим Керкар, Венцислав Христов

БЕРОЕ (II полувреме): Благой Макенджиев, Атанас Зехиров, Илия Мунин, Танко Дянков, Георги Динков, Стефан Спировски, Игор Джоман, Самир Аесс, Станислав Костов, Димо Бакалов, Жуниор Мпиа