Българинът Дейвид Хъдълстоун зае 12-о място в многобоя на европейското първенство по спортна гимнастика

Българинът Дейвид Хъдълстоун зае 12-о място в многобоя при юношите на европейското първенство по спортна гимнастика в "Арена Армеец" в София. Той събра сбор от 80.689 точки. Най-силната му оценка беше на успоредка 14.066 точки. Той има 13.466 точки на кон с гривни, 13.333 точки на висилка, 13.325 на земя, 13.233 на халки и 13.266 точки на прескок.

Хъдълстоун още преди два дни в квалификациите спечели място на финалите на кон с гривни и на успоредка, които са в неделя. Двама представители на Великобритания спечелиха отличия при юношите.

Европейски шампион стана Нил Уилсън със сбор от 84.646 точки. Втори е Валентин Стариков (Русия) с 83.540 точки, а трети - Брин Бевън (Великобритания) с 82.932 точки.

Утре европейското първенство продължава с финала на отборната надпревара при мъжете.